Septyni patarimai, kaip prižiūrėti antikvarinius baldus

7 patarimai, kaip prižiūrėti antikvarinius baldus

Straipsnį publikavo: Audronė
Publikavimo data: 2014 vasario 16

Namuose stovintys antikvariniai baldai jau vien savo dvasia ir elegancija traukia akį ir puošia kiekvieną namų kampą bei sukuria ypatingą atmosferą. Visi norime, kad ši investicija būtų ilgaamžė ir turimi baldai būtų vertingas palikimas mūsų vaikams ar anūkams. Taigi kreipėmės į „Rumšiškių baldai” pardavimų vadovą Moreną Jasevičių patarimų, kaip prižiūrėti antikvarinius baldus. Jis išskyrė septynis svarbiausius patarimus, kuriais vadovaudamiesi galėsite išlaikyti esamą baldų būklę arba ją net pagerinti.

Kaip prižiūrėti antikvarinius baldus

  1. Valykite dulkes. Medinius baldų paviršius valykite braukdami parieviui, kad nesikauptų nešvarumai tarp medžio rievių. Drėgną šluostę naudokite tik tada, jei medinio baldo paviršius padengtas apsaugine medžiaga (pavyzdžiui, laku).
  2. Dezinfekuokite baldus. Senuose mediniuose balduose gali būti įsiveisę kenkėjų ir parazitų. Juos sunaikinsite nelakuotus paviršius dezinfekavę terpentinu. Itin svarbu dezinfekuoti antikvarinius baldus, jei juos neseniai įsigijote.
  3. Venkite šildymo šaltinių ir tiesioginių saulės spindulių. Antikvariniams baldams kenkia tiesioginiai saulės spinduliai (blunka baldo spalva) bei įvairūs šilumos šaltiniai (kuo jie kenkia?).
  4. Nelaikykite baldų drėgnose patalpose. Saugokite baldus nuo drėgmės, kad neįsiveistų pelėsis. Dažnai vėdinkite patalpas, stenkitės, kad kambaryje santykinis oro drėgnumas būtų ne didesnis negu 60 procentų.
  5. Prižiūrėkite stalčius, vyrius bei spyneles. Baldų stalčiai slankios lengvai, jei kontaktinius paviršius ištrinsite sausu muilu, parafinu ar stearino žvake. Nepamirškite sutepti visų vyrių ir spynelių, kad jie taip pat tarnautų be priekaištų.
  6. Lakuotus baldus valykite specialiomis priemonėmis. Lakuoti paviršiai bus kaip nauji, jei naudosite specialias priemones arba muiluotą vandenį. Nuvalę baldus drėgna švelnia šluoste, būtinai juos nusausinkite. Nublukusius lakuotus paviršius ilgai bei kruopščiai blizginkite šilko šluoste sukamais judesiais. Pašalinus visus nešvarumus, lakuotas paviršius ims blizgėti.
  7. Vaškuokite baldus. Specialistai pataria antikvarinius baldus vaškuoti kas 3–4 mėnesius arba pagal poreikį, kad baldai ilgiau išliktų tokios būklės, kokius juos įsigijote. Įsidėmėkite, kad tiesiogiai ant antikvarinių baldų purkšti ar pilti vaško nepatartina. Neteisingai vaškuodami ilgainiui pakenksite baldų paviršiui, nes atsiras naujų dėmių. Valymo priemonėmis visada pirmiausia ištepkite šluostę ir tik tada ja valykite baldų paviršių. Pasirinkite tokios spalvos vašką, kuris atitiktų Jūsų baldų spalvą.

Antikvariniai baldai yra ne tik gražus daiktas Jūsų namuose, bet ir puiki investicija, nes daugelis jų tarnauja ne vieną dešimtmetį. Tinkamai prižiūrėti baldai puoš ne tik Jūsų, bet net kelių kartų buitį.

Klausk specialisto !