Blizgus paviršius virtuvėje (baimės ir mitai). II dalis

Straipsnį publikavo: Roma Blėkienė
Publikavimo data: 2013 spalio 27

Išsirinkti virtuvės baldus – užduotis ne iš lengvųjų. Jie turi būti patogūs, lengvai prižiūrimi, gražūs, derėti prie namų interjero… Sąrašą galima tęsti iki begalybės. Gerai, jei žinome, ko norime ir nebijome norų paversti tikrove. O jei norime, bet bijome?

„Baldų gidas“ pasidomėjo, su kokiomis baimėmis susiduria žmonės, kurie svajoja apie blizgios plokštės baldus virtuvėje.

Balta blizgi virtuvė maskuoja nešvarumus

Bijau, nes nepakanka informacijos

Išnaršius interneto forumus – juk ne paslaptis, kad ten dažniausiai ieškome patarimų, – paaiškėjo, kokios baimės kamuoja klientus ir kodėl jos atsiranda. Visų pirma, apie blizgios plokštės baldus ir jų priežiūrą nėra pakankamai informacijos, o žmogaus prigimtis linkusi bijoti to, ko nežino. Antra priežastis – apie tą patį „objektą“ gali surasti dvi visiškai priešingas nuomones: vieni forumų dalyviai blizgios plokštės baldais nepatenkinti, kiti atvirkščiai – negali jais atsidžiaugti. Kurgi tiesa?

„Baldų gidas“, norėdamas sugriauti ar patvirtinti mitus, sklandančius apie blizgios plokštės baldus, pakalbino interjero dizainerį Dainių Žvinį.

 Blizgų paviršių sunku prižiūrėti?

šluostė baldams

Įrengdami virtuvę, lietuviai yra linkę rinktis matines gruoblėto paviršiaus (baldžiai dažnai jas vadina „apelsino paviršiaus“) neutralių spalvų plokštes. Tik nedaugelis išdrįsta į virtuves įsileisti blizgios plokštės baldus.

Tokį užsakovų pasirinkimą lemia įsitikinimas, jog blizgius paviršius yra žymiai sudėtingiau prižiūrėti, nei matinius. „Baldų gido“ nuomone, šios baimės nėra visiškai pagrįstos. Blizgius paviršius gali būti sunku prižiūrėti tik dėl to, kad jiems reikia specialių valymo priemonių ir šluosčių. Juk langų nevalome su pirmu po ranka papuolusiu skudurėliu, nes liks valymo žymės. Su blizgiais paviršiais reikia elgtis lygiai taip pat.

Kiek plokščių, tiek skirtingų valymo priemonių

Ne, kartą esame girdėję – kas tinka viskam, tai netinka niekam. Interjero dizaineris D. Žvinys pabrėžia, kad blizgiems paviršiams gali būti tik viena universali valymo priemonė – drėgna šluostė. Skirtingoms dangoms (apie blizgias plokščių dangas skaityti čia) turi būti skirtingos priežiūros priemonės.

„Tas pats valiklis vienam paviršiui gali puikiai tikti, o kitus pažeisti. Pavyzdžiui, dažytų MDF nerekomenduojama švarinti valikliais, kurių sudėtyje yra daug alkoholio, nes paviršius gali suminkštėti ir įgauti matinį atspalvį, tačiau tokio valiklio visiškai nebijo LMDP, jos beveik nepažeidžia net abrazyviniai valikliai“.

„Baldų gidui“ teko girdėti, jog blizgios plokštės baldams prižiūrėti puikiai tinka langų valikliai. D. Žilys siūlo valymo priemones rinktis atsargiai: „Langų valiklio sudėtyje dažniausiai yra alkoholio, tad ši priemonė nėra tinkama visiems blizgiems paviršiams“. Valant baldus dizaineris siūlo nepamiršti vienos auksinės taisyklės: bet kokį naują valiklį išbandyti mažiausiai matomoje baldų vietoje ir tik ant nedidelio plotelio. Jei po kurio laiko nepamatote pokyčių – jis tinka jūsų baldams.

Pašnekovas taip pat įspėja, kad blizgiems baldų paviršiams visai netinka valikliai, kurių sudėtyje yra vaško.Blizgus margi virtuves baldai

Spalva paviršiaus teplumui įtakos neturi

„Visi paviršiai tepasi vienodai, jei jų paviršiaus struktūra vienoda“, – pasakoja interjero dizaineris. – „Todėl teigimas, kad tam tikros spalvos blizgios plokštės ne tokios teplios, yra mitas. Tiesa yra tokia, kad blizgūs tamsūs paviršiai nešvarumus išryškina, o šviesūs, ypač balti, puikiai juos maskuoja, tačiau nešvarumų kiekis ir ant vienų, ir ant kitų plokščių nusėda toks pats.“

Stebuklingos dangos nėra

Kaip išsirinkti tokią blizgią plokštę, ant kurios neliktų pirštų antspaudų? Turbūt vienintelis patikimas būdas yra lankytis salonuose ir gyvai prisiliesti prie įvairia danga dengtų baldų.

Dizaineris sako: „Yra manoma, kad akriliniais dažais dengtos plokštės vienos atspariausių nešvarumams, tačiau ryškaus skirtumo nesitikėkite. Be abejo, geriausias būdas išbandyti visus paviršius. Tikiu, kad pirštų anspaudai mažiau matysis ant paviršių, kurie mažiau blizga ir yra šviesesni.“

Jaukumas kuriamas įvairiai

„Baldų gidui“ kartais tenka girdėti, kad baldai iš vienokių medžiagų atrodo šilti ir jaukūs, kiti – šalti. Dėl skonio nesiginčysime. Seniai žinoma, jog blizgūs paviršiai suteikia prabangos ir švarumo, netgi sterilumo, pojūtį, vizualiai išplečia erdvę. Gal dėl to sukuriamas „šaltumo“ įspūdis? Dėl savybės vizualiai padidinti erdvę blizgių paviršių baldai itin tinka mažose virtuvėse, tačiau kai kurie užsakovai į namus blizgių paviršių įsileisti nenori, nes mano, jog bus „per šalta“. „Baldų gidas“ šaltumo ir jaukumo stokos problemą siūlo spręsti pasistačius gyvų gėlių puokštę, kelis prieskoninių augalų vazonėlius ar pasitiesus natūralaus pluošto servetėlę. Nemanykite, kad norime įpiršti tokios plokštės baldus. Jaukumą sukurti galima įvairiai, todėl plokštės „šaltumas“ neturėtų būti pakankamai svari priežastis jos nesirinkti, jei jums visa kita tinka ir patinka.

 

Straipsnio komentarai ( 0 )

Klausk specialisto !