Dėvėti baldai iš kitų šalių

Dėvėti baldai iš kitų šalių – privalumai ir trūkumai

Straipsnį publikavo: Kristina I.
Publikavimo data: 2014 vasario 6

Tarpukario laikus menanti spinta ar Renesanso dvasia pulsuojantis veidrodis, o gal moderni odinė sofa? Skamba iš tiesų patraukliai, ypač tuomet, jei jus žavi originalūs ir savitą „charakterį“ turintys baldai. Viskas puiku, tik kiek tai kainuoja? Tikrai ne daug jei leisitės į „lobio“ paieškas ir tokios „autentikos“ ieškosite dėvėtų baldų salonuose. Taigi pabandykime aptarti kokius privalumus ir kokius trūkumus slepia iš kitų šalių atvežti dėvėti baldai.

Dėvėti baldai

Dėvėti baldai. Privalumai

Originalumas

Norint sužavėti draugus ir pažįstamus itin originaliu interjeru ar šimtmečius menančiais baldais, nebūtina apsilankyti antikvariatuose ar moderniausiuose interjero salonuose. Kartais tai ko ieškote galima rasti ir dėvėtų baldų parduotuvėse. Antikvaras, klasika, modernas ir dar daug kitų, kartais net sunkiai nusakomų stilių baldų nuolat vežama į mūsų šalį ir tarsi muziejuje eksponuojami tokio tipo „salonuose“. Privalumas – originalumas. Tik labai retais atvejais galima atrasti kitą tokį patį „baldą dvynį“.

Kaina

Žinoma, tai kas labiausiai jus nudžiugins – kaina, mat dėvėti baldai, o juolab atvežti iš kitų šalių daug pigesni. Nepaisant jų transportavimo išlaidų, jie jums gali kainuoti juokingai mažai, juk žinoma, kad Vakarų pasaulis į padėvėtus daiktus žiūri gan skeptiškai, o neretai ir ekonominės sąlygos leidžia truputį paišlaidauti ir atnaujinant namus atsikratyti „senienų“. Tad derėtų tuo pasinaudoti, jei siekiate sukurti išskirtinį interjerą ir tuo pačiu sutaupyti. O artimiesiems galėsite sakyti, jog įsigijote baldus prabangioje baldų parduotuvėje, juk kartais skirtumas net nepastebimas!

Kokybė

Kalbant apie baldų ilgaamžiškumą ir kokybę, stebuklingos formulės, užtikrinančios jų „galiojimo laiką“ nėra. Tačiau, ko gero, daugelis žino šių dienų pramonininkų gudrybes už minimalias išlaidas sukurti kuo daugiau naujų baldų ir parduoti juos už ekonomiškai prieinamą kainą, per daug dėmesio nekreipiant į jų kokybę. Tad šiuo atveju dėvėtas baldas, nepaisant jo naudojimo laiko, gali būti daug kokybiškesnis ir tarnauti ilgiau nei naujas, įsigytas už tą pačią kainą prekybos centre.

Gamtosauga

Ar kada susimąstėte, kiek lėšų išleidžiama naujo baldo sukūrimui,  kiek medžiagų yra sunaudojama jo gamybai, transportavimui ir išlaikymui? Taigi visa tai ne tik įskaičiuota į galutinę kainą, bet ir tikrai neprisideda prie švarios, ekologiškos aplinkos kūrimo. 

Dėvėti baldai. Trūkumai

Nepaisant dėvėtų baldų iš užsienio šalių privalumų, galime rasti ir keletą trūkumų. Ne paslaptis, kad dėvėti daiktai gali turėti savo karmą, daugelis gali jaustis nejaukiai namuose turėdamas jau kažkieno naudotą ir, svarbiausia, nežinia kokiomis sąlygomis laikytą, baldą. Gali būti, kad aptiksite ir tam tikrų trūkumų, įbrėžimų ar kitų naudojimo ar laiko paliktų žymių. Tačiau, kai kuriems tai padeda sukurti jaukią aplinką, kuomet į namų interjerą įtraukiamas jau „apsitrynęs“ aplinkoje baldas, o ne naujas, sandėlyje laikytas detalių rinkinys, belaukiantis, kada bus surinktas… Taip pat didesnį dėmesį reikėtų atkreipti tiems, kurie ruošiasi įsigyti miegamojo lovą. Nepamirškite, kad dažnai užsienio šalių standartai neatitinka lietuviškų – tai reiškia, kad įsigiję tokią lovą, Lietuvoje galite nerasti tinkamo dydžio čiužinio ir jį tektų gamintis pagal individualų užsakymą. Tai žinoma kainuotų šiek tiek daugiau, nei paprastai…

Dėvėti baldai lova

Taigi visai nesvarbu, kokį baldą rinksitės dėvėtą ar naują – svarbiausia, kad jis atitiktų visus jūsų lūkesčius. Tad visad gerai apsvarstykite, ko jūs tikitės iš naujo savo pirkinio, kiek jums svarbi kaina ir kokybė, o kiek originalumas bei naujumas.

Klausk specialisto !