Kaip išsirinkti tinkamo dydžio lovą? Lietuvos ir užsienio šalių standartai

Straipsnį publikavo: Administratorius
Publikavimo data: 2013 spalio 30

Kaip išsirinkti lovą? Svarbus tinkamas jos dydis

Nuostabu jei turite erdvius namus ir jūsų miegamajame gali tilpti tokio dydžio lova apie kokią ir svajojate. Tačiau ką daryti tuomet, kai erdvė vis gi riboja svajones – kaip išsirinkti optimaliausią variantą, kad galėtumėte miegoti patogiai.

Kaip išsirinkti tinkamo dydžio lovą

 

Lovos plotis ir ilgis

Pirmiausia reikia žinoti, kad kaip ir kiti baldai taip ir lovos gali būti standartinių arba nestandartinių matmenų. Lovų matmenys nurodomi atsižvelgiant į čiužinio dydį, tad jei neplanuojate šio baldo gamintis teks rinktis iš standartinių matmenų. Lovos pagal jų plotį skirstomi į šias grupes:

„viengulės” – 80 cm, 90 cm, 100 cm;

„pusantrinės” –  110 cm; 120 cm, 130cm, 140 cm, 150 cm;

„dvigulės” – 160 cm;

dvigulės (karališko dydžio) – 180, 200 cm.

 

Lietuvoje čiužinių pardavėjai dažniausiai siūlo įsigyti 80 cm, 90 cm, 140 cm, 160 cm, 180 cm pločio čiužinius. Visi kiti dydžiai nors ir laikomi standartu, tačiau pasiūla palyginti maža.

Standartinių ilgių pasirinkimas ne toks didelis, kaip pločių ir dažniausiai yra 200 cm, tačiau galima rasti ir 190 cm. ilgio čiužinių.

Užsienio šalių standartai

Jei renkatės užsienio gamintojų lovas reikia nepamiršti, kad ne visose šalyse galioja tie patys standartai. Tad įsigydami lova būtinai išsiaiškinkite, kokie tikslūs lovos išmatavimai, nes vėliau galite nemaloniai nustebti neradę tinkamų matmenų čiužinio. Pateikiame keletą pavyzdžių palyginimui:

 

Čiužinio matmenys (plotis × ilgis)
Šiaurės Amerika Australija DB, Airija Europa Japonija
Viengulė 99 cm × 191 cm 91 cm × 191 cm 90 cm × 200 cm 97 cm × 195 cm
Pusantrinė 137 cm × 191 cm 140 cm × 200 cm 140 cm × 195 cm
Dvigulė 152 cm × 203 cm 152 cm × 198 cm 160 cm × 200 cm 154 cm × 195 cm
Karališko dydžio 193 cm × 203 cm 183 cm × 203 cm 183 cm × 198 cm 180 cm × 200 cm 194 cm × 195 cm

 

Čia tik keliatas pavyzdžių, tačiau ne visose šalyse vadovaujamasi bendraisiais standartais, kaip pavyzdžiui Italija, Potugalija, Prancūzija. Šiose šalyse standartu laikoma, ne Europos, o vidaus standartai.

Kaip išsirinkti optimaliausią lovos dydį?

Svarbiausia renkantis lovos dydį atsižvelgti į šiuos kriterijus tai:

  • patalpos dydis ir išplanavimas
  • žmonių, kurie miegos lovoje ūgis, miego įpročiai

 

Lovos dydis pagal patalpos dydį ir išplanavimą

Visų pirma išmatuokite patalpą, kurioje stovės lova. Reikia nepamiršti ir kitų baldų – spintų, komodų, spintelių. Jei lova dvigulė pastačius ją ideliausiu atveju turi likti vietos dviem spintelėms ir dar bent 50 cm. praėjimui gale lovos. Tačiau priklausomai nuo erdvės galimi ir kiti variantai, kaip pavyzdžiui viena spintelė prie lovos, viena lovos pusė pristumta prie sienos ir pan. Taip pat reikia nepamiršti, kad lovos matmenys neapsriboja vien čiužinio dydžiu – bendrą baldo dydį lemia lovos kraštai, galvugalio dydis, dekoro elemantai ir t. t. Todėl būtina apsiskaičiuoti, kokį bendrą patalpos plotą gali užimti jūsų lova.

Lovos dydis pagal indvidualius žmogaus poreikius

Žema moderni didelė lovaJei norite lovoje miegoti patogiai galioja keliatas taisyklių, kuriomis vadovaujanti galite apskaičiuoti reikiamą lovos dydį. Remantis jomis teigiama, kad dvigulės lovos plotis turi būti bent 135 cm, o viengulės 90 cm., taip pat šis dydis turi būti toks, kad sunėrus po galva rankas, alkūnės neišlystų už lovos kraštų. Lovos ilgis turi bent 15 centimetrų viršyti žmogaus, kuris joje miegos ūgį. Beje, aukšto ūgio žmonėms rekomenduojama rinktis lovas be kojūgalio, kad stuktelėjimas į jį neišblaškytų miego.

Nenusiminkite jei apskaičiavus visus parametrus, jūsų gautas lovos dydis netelpa į standartinius matmenis – visad galite gamintis lovą pagal užsakymą. Tiesa, tai šiek tiek brangiau kainuos (vidutiniškai apie 15 proc.) ir užims daugiau laiko, tačiau juk svarbiausiai patogumas.

 

Lovos aukštis

Aukšta lovaLovos aukštis skaičiuojamas kartu su čiužiniu. Tai neapbrėžtas ir atsižvelgiant į indvidualius poreikius kintantis dydis. Kuo aukštesnis čiužinys (nuo 18 cm aukščio), tuo statesnis atsisėdimo kampas ir tuo aukščiau reikia lipti į lovą. Žemos lovos, kai čiužinys vos pakeltas nuo žemės, patogu tuomet kai turite mažų vaikų, tačiau iš tokios lovos sunku išlipti, tad nerekomenduojama turint sveikatos problemų ar nėštumo metu.

Taigi apibendrinat temą galima išskirti keletą pagrindinių taisyklių.

  • Rinkitės standartinių matmenų lovą,  bus paprasčiau surasti jei tinkantį čiužinį
  • Nepamirškite pasitikslinti lovos išmatavimų – skirtingose šalyse galioja skirtingi standartai
  • Lovos dydis neapsiriboja vien čiužinio išmatavimais, tad įsitikinkite, kad lova tikrai tilps jūsų miegamajame
  • Apskaičiuokite kokią erdvę gali užimti lova, kad liktų vietos praėjimui ir kitiems baldams.
  • Patogiu laikomas lovos plotis, jei sunėrus rankas virš galvos, alkūnės neišlenda už lovos ribų
  • Lovos ilgis turi būti bent 15 cm ilgesnis už miegančiojo ūgį.
  • Lovos aukštis turi būti toks, kad būtų patogu į ją įlipti ir išlipti

 

Svarbiausia rinktis tokios dydžio lovą, kuris patogus jums, tad būtinai pagulėkite ant jos baldų salone, įlipkite, išlipkite, pasėdėkite. Jei tai dvigulė lova rinkitės kartu su partneriu, kartais tai kas patogu vienam nebūtinai bus patogu ir kitam.

 

 

Klausk specialisto !