Raudona virtuvė. Projektavimo eiga, projektas ir nuotraukos

Kupina aistros ir energijos – raudona virtuvė (Projektas+foto)

Straipsnį publikavo: Administratorius
Publikavimo data: 2014 kovo 10

Manoma, kad norint apibūdinti žmogų pakanka sužinoti kokia yra jo mėgstamiausia spalva. Tiesa? Remiantis asmenine patirtimi manau, kad taip. Kai projektuojant virtuvės baldus ateina laikas rinktis spalvas kartais pažvelgęs į klientą bandau spėti, koks spalvų derinys bus pasirinktas – santūrus-klasikinis, kai derinama šviesiai ruda ir balta, tamsiai ruda ir latte, ruda ir dramblio kaulo ar tiesiog akinanti balta su ryškesnės spalvos akcentais, ar vis dėlto kiek drąsesnis pavyzdžiui toks kai viena iš dominuojančių spalvų yra ryškiai raudona. Būtent pastarąjį variantą šį kartą norėtųsi aptarti kiek plačiau, nes tai išskirtinis pasirinkimas. Juokaujama, kad kiekvienas save gerbiantis baldininkas per  savo darbo praktiką privalo pagaminti bent vieną raudoną virtuvę. Taigi kuo, būtent šios spalvos baldai, tokie išskirtiniai?

Raudonos virtuvės pvz

Kokie žmonės renkasi raudonos spalvos virtuvės baldus

Raudona – drąsos, veržlumo, aistros ir meilės spalva. O kaip apibūdinti tuos žmones, kurie renkasi šią spalvą virtuvėje? Visų pirma norėtųsi paminėti, kad tai išskirtinai moteriškas pasirinkimas. Net tais atvejais, kai baldai buvo projektuojami šeimoms – spalvas rinkdavosi tik moteris. Gal dėl to susidarė toks įspūdis, kad tai mėgstančios dominuoti, drąsios, ryžtingos ir savimi pasitikinčios asmenybės, kurios ne visuomet linkę laisvai bendrauti. Dažniausiai pirmumą teikiančios baldų išvaizdai, o ne jų patogumui ir funkcionalumui. Taigi raudonų virtuvių šeimininkių tikrai negalėčiau priskirti prie tų kurios mėgsta suktis virtuvėje ir gaminti maistą – joms šis kampelis, visų pirma, dėl grožio.

Raudona virtuvė. Projektas

Nors baldų estetinė išvaizda bei spalva labai svarbūs akcentai, tačiau vis dėlto norėtųsi nepamiršti ir tikrosios jų paskirties. Taigi norėčiau pasidalinti vienos tokios „raudonos virtuvės“ projektu ir kiek plačiau jį aptarti.

Raudona virtuvė Projektas 3D

Raudona virtuvė. Projektas

Kaip ir visuomet, taip ir šiuo atveju pirmas darbas –  išsimatuoti patalpas ir plane pasižymėti visų įvadų vietas, nes tai pagrindiniai taškai, nuo kurių ir pradedamas kurti projektas. Deja, bet aptariamu atveju erdvė skirta virtuvei ganėtinai maža, tad ir laisvės fantazijai tikrai ne itin daug. Santechnikos įvadas visai šalia ortakio, o tai reiškia, kad vietos tarp kriauklės ir kaitlentės nedaug – darbastalis ten tikrai netilps. Taigi projektuojame taip – prie kairiosios sienos statome šaldytuvą, šalia jo (galinės sienos link) į spintą įmontuojame orkaitę ir mikrobangų krosnelę, sudėliojame likusias spinteles. Sutapimas, ar ne, tačiau baras raudonoje virtuvėje pageidaujamas 9 iš 10 virtuvių tad ir šiuo atveju, tai neišimtis.

Spalvų pasirinkimas

Šviesiai pilka plokštė

Šviesiai pilka (Karkasas)

Kiniška raudona plokštė

Kiniška raudona (Durelės)

Šlifuotas aliuminis Stalviršiai

Šlifuotas aliuminis (Stalviršis)

Žinia, kad ryškiai raudoną spalvą „prigesins“ šviesiai pilkšvos sienos ir baltos plytelės šiek tiek nuramino. Virtuvės karkasą taip pat darome šviesiai pilką, stalviršį su šlifuoto metalo imitacija. O kokios spalvos bus fasadai? Na taip jie raudoni, tačiau kiekvienas gamintojas turi savo raudoną spalvą ir patikėkit, jos skiriasi. Pavyzdžiui vienas gamintojas siūlo dvi skirtingas raudonas spalvas ir tris skirtingas tekstūras: vyno raudonumo matinę; bardo matinę, blizgią arba gilios tekstūros. Dar vienas gamintojas siūlo tik matinę spalvą tačiau skirtingo atspalvio: burgundiško vyno arba kinišką raudoną. Bordo spalva buvo atmesta dėl jos tamsumo, mat patalpa be langų. Blizgi spalva netiko dėl praktiškumo. Rinktis liko iš vyno raudonumo ir kiniškos raudonos. Spalvos panašios, tad pasirinkimą lėmė kainų skirtumas.

Spalva ir kaina – ar tai susiję?

Be abejonės, taip. Blizgūs paviršiai gali kainuoti nuo 80 iki 250lt už 1m2, matiniai – 20-180lt. Jei lyginsime populiarių vienspalvių plokščių kainas (gelsvai ruda, balta ar šviesiai pilka) su rečiau naudojamomis ryškių spalvų – pastarosios gali būti brangesnės net iki 50%. Tad ir mūsų pasirinktos, raudona plokštė neišimtis jos kaina beveik 48lt už m2.

Projektas ar nuotrauka?

Projektuojant šią virtuvę gavau elektroninį laišką su pasiūlymu pagaminti vieną vizualizaciją, kurios, pasak laiško autoriaus, neatskirsime nuo nuotraukos. Pasiūlymas nemokamas, tad ilgai nesvarstęs nusprendžiau, kad reikia pabandyti. Išsiunčiau projektą ir gan greitai gavau štai tokį jo variantą. Ar tikrai jo neįmanoma atskirti nuo  nuotraukos palieku spręsti jums.

Raudona virtuvė Projektas 3D

Raudonos virtuvės projektas 3D. Projektą nupiešė: www.matau.eu

Raudona virtuvė. Baldų nuotraukos

Raudona virtuvė su baru ir matinto stiklo durelėm

Raudona virtuvė

Raudona virtuvė. Vaizdas nuo įėjimo pusės

Raudona virtuvė. Vaizdas nuo įėjimo pusės

Virtuvė su įmontuotu šaldytuvu

Įmontuotas šaldytuvas, orkaitė ir mikrobangų krosnelė

Šlifuoto metalo stalviršis

Šlifuoto metalo stalviršis

Klausk specialisto !