Lova – svarbiausias miegamojo baldas. I dalis – lovos konstrukcija

Straipsnį publikavo: Administratorius
Publikavimo data: 2013 spalio 17

Daugelis išgirdęs žodį lova iškarto pagalvoja apie poilsį bei miegą. Būtent lovoje mes praleidžiame didžiąją dalį paros – ne tik miegame, bet ir skaitome, naršome internete, žiūrime televizorių Neabejotinai tai svarbiausiais miegamojo baldas, kuris visų pirma turi būti patogus ir patvarus, taip pat praktiškas bei tarnauti ilgus metus. Taigi kaip nepasimesti ir išsirinkti sau labiausiai tinkantį variantą.

lova

Lova sudaryti iš atskirų konstrukcinių dalių. Kiekviena dalis turi savo paskirti, tad labai svarbu iš ko ji pagaminta, kokia jos forma, dydis, bei vaidmuo bendroje lovos konstrukcijoje.

Lovos karkasas (rėmas)Lovos karkasas

Lovos karkasas tai pagrindinė laikančioji konstrukcinė lovos dalis sudaryta iš lovūgalių ir juos jungiančių detalių. Dažniausiai karkasai gaminami iš šių medžiagų: medienos, įvairios sudėties plokščių (MDP, MDF ir t. t.), metalo ar net stiklo. Gali būti aptraukti medžiagomis: gobelenu, dirbtine ar natūralia oda taip pat dažomi. Nusprendus rinktis karkasą, aptrauktą medžiaga, būtina išsiaiškinti, kas po ja slypi, nes nuo to priklauso jūsų lovos patvarumas.

Populiariausi lovų karkasai gaminami iš laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP), faneros ar natūralaus medžio.

Patvariausia medžiaga plaušų plokštė (MDF) bei fanera. Pastaroji primena suspausta sluoksniuota sumuštinį, kuris sudarytas iš plonų luptinio lukšto lakštų. Ši medžiaga pasižymi tvirtumu ir lankstumu.

GalvūgalisGalvugalis

Galvūgalis tai konstrukcinė lovos sudedamoji dalis, skirta padėti galvai ar atsiremti. Jis gali būti sujuktas su lovos karkasu arba tvirtinamas prie sienos. Galvūgalis viena lovos matomiausių detalių, todėl gamintojai jai teikia daug dėmesio. Gamybai naudojamos labai įvairios medžiagos. Renkantis lovą, į šią baldo dalį verta atkreipti ypatingą dėmesį ir galvoti ne tik apie grožį, bet ir apie patogumą. Jeigu jis pagamintas iš kietų (medžio, metalo, stiklo, plastiko) medžiagų, jo forma turėtų būti ergonomiška, t. y. patogi atremti pagalvę.

Čiužinys

Čiužinys – minkšta gulimoji lovos dalis. Nesuklysime teigdami, jog tai pati svarbiausia šio baldo dalis. Lovos paieškas rekomenduojama pradėti būtent nuo čiužinio, nes kai kurių rūšių ir tipų čiužiniams reikalinga tam tikra lovos konstrukcija.

Čiužiniai pagal savo savybes skirstomi į čiužinius su ryškiomis ortopedinėmis savybėmis ir be jų.

Ortopedinių čiužinių paskirtis – kad miegant didžiausias krūvis tektų nugarkauliui. Šie čiužiniai konstruojami iš specialaus įdėklo ir spyruoklių, suteikiančių kietumą. Ortopedinis čiužinys neįdumba, nesudrimba ir yra ilgaamžis.

Kiti čiužinių tipai:
Spyruokliniai čiužiniai – atvira spyruoklinės ir dengta spyruoklinės sistemos; Poroloniniaineortopediniai; Poroloniniai ortopediniai; Lateksiniai ortopediniai ir neortopediniai; Mišrūs (kelios medžiagos ir sistemos apjungtos viename čiužinyje); Egzotiškų medžiagų bei vadinamieji natūralių medžiagų čiužiniai (vatiniai, pūkiniai, kokosiniai, grikių lukštų ir pan.)

Renkantis čiužinį, būtina atsižvelgti į žmogaus ūgį, svorį, sveikatos būklę, maksimalų svorį, kurį spyruoklių blokas gali išlaikyti.

Čiužinio karkasas (grotelės)

Iš vidinės pusės ant lovos rėmo yra dedamas čiužinio karkasas (liaudiškai vadinamas „grotelėmis“). Šis karkasas gali būti spyruoklinis spiruoklinis karkasas(kairėje) arba statiškas tvirtinimas prisukant(dešinėje). Statiškas karkasas surenkamas iš medžio tašelių ir faneros arba iš vientisos plokštės su išgręžtomis skylėmis oro cirkuliacijai. Grotelės iš tašelių ir faneros gali būti sutvirtinamos metalinėmis jungtimis (pavyzdžiui, varžtais) arba specialiais plastikiniais laikikliais, kurie įrėmina tašelius savyje taip leisdamos joms judėti, dėl to grotelių konstrukcija nejuda ir nesukelia nepageidaujamų garsų. Apie šias konstrukcijos ypatybes plačiau kitoje temoje.

Spyruoklinių čiužiniai gali būti vienpusiai ir dvipusiai. Vienpusiai savyje turi kietą pagrindą, kuris tarnauja kaip pagalba čiužiniui. Tai lyg čiužinys ir grotelės viename. Karkasinė dalis gaminama iš medienos tašelių, o vėliau aptraukiama užvalkalu kartu su čiužiniu. Tokie čiužiniai naudojami lovose su patalynės dėže.

Ieškantiems itin patogios lovos, siūlomos grotelės gebančios keisti padėti.mandros groteles Tai grotelės kurios kartu su čiužiniu sudaro bendrą lovos minkštumo ir prisitaikymo prie kūno formų mechanizmą. Šiuos karkasus gamina specializuotos gamyklos, todėl baldų salone jūs galite prašyti pasirinkti iš kelių konstrukcijų variantų. Rinka siūlo karkasus, valdomus elektros varikliu, dėl to gulimoji lovos dalis gali įgauti pusiau sėdimą ar gulimą poziciją.

Atraminės kojelės

Atraminės kojelės tai mažai pastebimos, tačiau labai svarbios lovos konstrukcijos detalės, skirtos užtikrinti lovos stabilumą ir neleidžiančios karkasui judėti į visas puses. Jos dažniausiai tvirtinamos grotelių centre. Į šią dalį rekomenduotina atkreipti dėmesį tiems pirkėjams, kurie ieško didelės lovos: atraminės kojelės tolygiai paskirsto apkrovas.

Patalynės dėžė    

Tai papildoma lovos konstrukcinė dalis, skirta laikyti patalynę, rankšluosčius, lagaminus ir krepšius, drabužius ar tiesiog daiktus, kurie netelpa niekur kitur. Gaminamos skirtingų tipų patalynės dėžės. Galima rinktis lovą su stalčiais arba tokią, kurioje patalynės dėžė atveriama pakėlus čiužinį. Jūs ne tik išnaudojate vietą, bet ir išvengiate besikaupiančiu dulkių. Vis dėlto dėžė po lova pilna daiktu neleidžia kvėpuoti čiužiniui.

Trumpai apžvelgus pagrindines lovos dalis galima daryti tokias išvadas: 1. Svarbiausia lovos dalis – čiužinys. Jį vertėtų rinktis patį pirmą, nes tam tikri čiužiniai reikalauja specialios konstrukcijos lovos; 2.  Nepirkite katės maiše – išsiaiškinkite, kas slypi po karkasais, aptrauktais medžiaga; 3. Galvūgalis turi būti ne tik gražus, bet irergonomiškas; 4. Kokias groteles rinktis dažnai priklauso nuo to, koks jūsų čiužinys: ne visos grotelės (kaip ir ne visi karkasai) tinkamos kloti po tam tikrais čiužiniais; 5. Atraminės kojelės reikšmė didėja proporcingai lovos dydžiui; 6. Patalynės dėžė – neprivalomas, tačiau labai patogus, elementas.

Klausk specialisto !