Mažos virtuvės projektavimo eiga. Projektas ir nuotraukos

Kaip maža virtuvė tapo buto puošmena

Straipsnį publikavo: Administratorius
Publikavimo data: 2014 kovo 4

Turbūt tie, kas projektavo mūsų senuosius blokinius daugiabučius, dabar ne kartą yra minimi ne itin švelniais žodžiais. Maži butukai ir šiuolaikiniam žmogui nesuvokiamas jų išplanavimas verčia abejoti anų laikų architektų gabumais, ypač tuomet, kai kalba pasisuka apie virtuvę.  Kaip vos kelių kvadratinių metrų erdvėje įmanoma sutalpinti visą būtiniausią buitinę techniką, puodus, keptuves, indus, įrankius ir visa kitą, ko gali prireikti gaminant ar patiekiant maistą?

Virtuvės baldai mažoje virtuvėje

Problemą tikrai galima išspręsti – tereikia trupučio fantazijos, keleto ne itin sudėtingų pakeitimų, kad jūsų maža virtuvė atrodytų ne tik įspūdingai, bet būtų ir patogi, ir funkcionali. Pateikiame mažos standartinio blokinio daugiabučio virtuvės projekto pavyzdį.

Mažos daugiabučio virtuvės projektas

Virtuvės planas prieš ir po

Virtuvės planas Prieš ir Po

Visų pirma pagalvokite apie buto išplanavimą. Galbūt įmanoma virtuvę sujungti su svetaine išpjovus sienoje angą, o vietoje senojo įėjimo pastačius pertvarą. Nors virtuvės tūris nepasikeis, tačiau užtvėrus praėjimą atsiras niša, kurioje bus galima pastatyti šaldytuvą (1), o šalia jo dar liks vietos lentynėlėms, kuriose galėsite laikyti kruopas, smulkius buities įrankius, indus ar pan. Atlikus operaciją „Perkelkime šaldytuvą“, kuris įprastai tokiose patalpose statomas prie lango, lieka daugiau vietos kaitlentei ir kriauklei (2), o tarp jų ir darbastaliui, po kuriuo galima įrengti stalčius įrankiams ir kitiems virtuvės rakandams. Toks virtuvės išdėstymas atitinka vieną iš patogios virtuvės standartų, kuris vadinamas funkcinių zonų trikampio taisykle (šaldytuvas, kriauklė, kaitlentė išdėstyti rekomenduojama tvarka).

Virtuvės baldų projekto dalys

Virtuvės baldų projekto dalys

Gali atrodyti, kad maža virtuvė ir sala (3) yra nesuderinami dalykai, tačiau šiuo atveju tai puikus problemos sprendimas. Įrengus salą ten, kur stovėjo siena, skirianti virtuvę nuo svetainės, gauname papildomą vietą ruošti maistą, taip pat ją naudokite vietoj valgomojo stalo.

Mažos virtuvės projektas. Bendras vaizdas

Virtuvės baldų projektas. Moduliai.

Kokias spalvas rinktis mažai virtuvei?

U131 Gelsva dramblio kaulo blizganti

Dramblio kaulo blizganti

LK10 Oregono pušis

Oregono pušis

Spalvos gali vizualiai padidinti arba sumažinti erdvę, todėl jos labai svarbios. Maža virtuvė atrodys bent truputį didesnė, jei pasirinksite ramių tonų, keleto spalvų derinius. Vienspalvių ryškių baldų rinktis nerekomenduojama, nes jie apsunkina erdvės pojūtį, todėl patalpa atrodys mažesnė. Taip pat atsiminkite dar vieną taisyklę – blizgūs paviršiai taip pat didina erdvę.

Vadovaujantis minėtais patarimais, mažai virtuvei vizualiai padidinti pasirinktas toks spalvų derinys: apatinėms spintelėms tamsiai ruda plokštė (Oregono pušis), o viršutinėms – blizgi Dramblio kaulo spalvos plokštė. Pastaroji buvo pasirinkta ir šaldytuvo spintos durelėms, nes yra panašaus atspalvio kaip ir virtuvės sienų spalva. Svarbiausia užduotis renkantis darbastalio spalvą – ji turi būti praktiška ir derėti tiek prie viršutinių, tiek prie apatinių spintelių.

Mažos virtuvės baldų projektas

Virtuvės baldų projektas

Koks apšvietimas turi būti mažoje virtuvėje

Apšvietimas – dar vienas būdas vizualiai padidinti erdvę. Rekomenduojama jį įrengti taip, kad pagrindinis šviesos srautas būtų nukreiptas tiesiais į darbastalį. Taip ne tik sukursite patogią vietą ruošti maistą, bet ir suteiksite savo virtuvei jaukumo. Dėl šių priežasčių po spintelėmis buvo įmontuotas halogeninis apšvietimas, o virš valgomojo stalo-salos – pakabinami šviestuvai.

 

 Mažos daugiabučio virtuvės nuotraukos

Moderni virtuvė mažoje erdvėje

Šviestuvai mažoje virtuvėje

Šiuolaikiška maža virtuvė

Ne ištraukiamas įmontuojamas gartraukis

Straipsnio komentarai ( 0 )

 • Klausimas

  Sakykite, kur ventiliacijos vamzdis šios virtuvėje?

 • Kristina Ž.

  Sakykite, o ar labai daug reikalų su architektais norint išgriauti sieną tarp virtuvės ir kambario??

 • J.A.

  Mano virtuvės projektas….. :D kiek naktų nemiegota ir kiek galva laužyta, kol išmąstyta daryti būtent taip, niekur tokio iki tol nebuvau radus, o dabar va :D

 • Administratorius

  Sveiki, šios virtuvės projektas sukurtas programa ProSto. Straipsnio apačioje jau pagamintų virtuvės baldų nuotraukos – tai realus projektas.

 • brrr

  Gal galėtumėte pasakyti, kokia kompiuterine programa yra kurti šie virtuvių dizainai?

Klausk specialisto !