Mažo būsto problema. Renkamės stalą transformerį

Straipsnį publikavo: Rūta V.
Publikavimo data: 2014 sausio 20

Mūsų gyvenimui bėgant tokiu tempu, aš labiausiai vertinu namų ramybę (nesvarbu kokiu paros metu juos pasiekčiau). Čia manęs laukia ne tik šeimininkės išsiilgusi katė, bet ir mylimas vyras, kuris visuomet mane pasitinka tais pačiais žodžiais: kas vakarienei?„Labas ir tau“, – tyliai pagalvoju mintyse ir nukiūtinu į didžiausią pasaulyje (8 m2) virtuvę. Net nereikia sakyti, kad čia telpu tik aš, šaldytuvas, orkaitė ir kelios spintelės. Paklausite, kur vakarieniaujam? Nepatikėsit – lovoje.

maistas į lova

Didelio buto privalumus iškeitėme į mažesnio jaukumą, jis man patinka, bet norint jame „apsisukti“ ir gyventi trise (katės draskyklei taip pat reikėjo atrasti vietos, nes ji pilnavertė šeimos narė) negalime leisti sau prabangos turėti net kavos staliuką, o jau nekalbu apie pietų stalą. Laimei, apie „tokius nelaimėlius“ (o gal kažkada patys tokie buvo), pagalvoja baldų gamintojai. Valio jiems! Nekalbu apie stalus, kuriuos išskleidus iš po stalviršio būdavo galima išimti vieną, dvi ar daugiau lentų ir prie tokio „transformerio“ jau būdavo galima susodinti visą vestuvių svitą. Žinoma, savo laiku jis labai gelbėjo. O gelbėjo todėl, kad nebuvo galimybės namuose laikyti 5 metrų pietų stalo, na nebent tu gyvenai pilyje. Aišku, šiandien jų taip pat galima atrasti beveik visuose salonuose, ypač, jei Jūsų namų stilius klasikinis, o jūs patys mėgstate masyvius, rankomis drožinėtus stalus. Tokie baldai traukia akį ir jais  galima pasigrožėti, įsigyti sendaikčių turguose ar antikvarinių baldų salonuose, kur tikrai rasite keleto medienos rūšių ir įvairaus stiliaus, pradedant karaliaus Liudviko XV-ojo ir baigiant XX-ojo amžiaus, stalų. Bet grįžkime prie mano pilies, kuri stovi miniatiūrų šalyje, tad reikia pažvelgti tiesai į akis: turiu būti kuklesnė ir „išmanesnė“. Tad, pasitelkusi į pagalbą ne internetinį portalą „paklausk mamos“, o savąją mamą, pradėjau kryžiaus žygius.

stalai transformeriai

Stalas transformeris

Šturmo rezultatai: visų pirma, baldų prisižiūrėjau bent jau pusmečiui į priekį, visų antra, rinktis tikrai yra iš ko, o jei nerandate, ko širdis geidžia, būtinai pagamins pagal jūsų pageidavimus (šią paslaugą siūlė visi aplankyti baldų salonai). Spalvos, faktūros, medžiagos, naujos technologijos, ekologiški ir ergonomiškai sprendimai – konsultantė čiauškėjo beveik nesusičiaupdama naujai atrastai klausytojai. Pasakius, kad ieškau žurnalinio staliuko, kurį būtų galima transformuoti į nedidelį pietų stalą, pardavėja parodė penkis. Oho, net penki žurnaliniai stalai transformeriai visoje trijų aukštų parduotuvėje. Pamačius mano nusivylimą tokia gausa, konsultantė iškart po nosimi pakiša katalogą: užsakysim, pagaminsim pagal norus ir galimybes. Nemoku ir nenoriu rinktis iš katalogo. Aš mėgstu ne tik matyti, bet paliesti tai, ką perku. Tad galite suprasti, kad nelabai mane žavi ir internetinė prekyba, nors jos privalumas, kad nereikia niekur blaškytis, o gali sau ramiai namie su kavos puodeliu išnaršyti trigubai tiek prekybos taškų, kiek tai padarytum savomis kojomis per savaitę. Konsultantė, besinerdama iš kailio parodyti visus staliukų privalumus, sugebėjo vieno stalo mechanizmą užkirsti. Iškart gelbėdama situaciją, sako, kad prasivažinėjus bėgeliams taip nebus, nes visos metalinės baldų dalys, rėmai, liftai, pneumatiniai liftai (skirti stalų paaukštinimui) ir sinchroniniai bėgeliai (pailginantys stalą) gaminami specializuotose įmonėse, todėl jie tikrai patikimi. Kelios chromavimo linijos užtikrina optimalų metalo sukibimą su lako arba chromo sluoksniu, todėl baldas bus atsparus braižymui ir galėsiu džiaugtis estetiniu ilgaamžiškumu. O dar senelis sakydavo „nieko nėra amžino“,  ir šast, šiandien šį mitą jaunoji konsultantė ima ir sugriauna.

Modernūs stalai transformeriai

Žingsniuojame į kitą gatvės pusę, kur randame žurnalinį staliuką, kuris tranformuojasi į pietų stalą dešimčiai žmonių. „Čia ne stalas, o svajonė“, – pakomentuoja mama. Iš 125 cm ilgio jis transformuojasi į 245 cm stalą (tą padeda padaryti trys 40-ties cm intarpai). Tik manęs nedžiugina mintis, kad jį išskleidus lentas reikia išsitraukti iš po stalo ir susistatyti į tarpą pačiai, nes jos nėra labai lengvos. Be to, ar dažnai naudojant tokį stalą tos lentos neapsidaužys ir kampai nesuskilinės? Konsultantė duoda nukirsti ranką, kad ne. Kaip netikėta! Dar man nepatinka jo spalva, nes stalas šviesus, o namuose baldai yra tamsesnio atspalvio. Gaunu pavartyti spalvų paletę. Esu maloniai nustebinta, nes galima rinktis ne iš keturių, o iš dvidešimt septynių spalvų. Nežinau, kokio išrankumo turi būti asmenybė, kad tokia paletė jos netenkintų. Tiesa, stalas yra labai paprasto dizaino. Savo pirminėje padėtyje primena studento kambario baldą, skirtą virduliui ir 7 tomams knygų. Išlankstytas ne ką geriau atrodo: susidaro įspūdis, kad maža stalo koja tuoj suluš nuo tokio stalviršio ilgio. Užsiminus apie tai konsultantei, ji parodo kitą staliuką. Taip, jo koja pasiskųsti negali, nes joje įrengtas mini baras, tad savo forma daugiau primena koloną nei dailią stalo kojelę. Aišku, ilgiu jam toli iki „studentiškojo varianto“, bet šis yra klasikinio stiliaus, mini baras turi stiklines dureles, tai daugiau stalas – spintelė, tačiau jis turi „sunkumo“ jausmą, kas mažame bute tikrai neprideda pliuso.

transformeriai 2

Apsilankiusios dar dviejuose salonuose, namo grįžome su šūsniu lankstinukų. Jų privalumas toks, kad didžiąją dalį baldų kolekcijų galima apžiūrėti namuose, bent jau pasidairyti, jei ne pirkti. Nusivylusi paieškomis (taip, aš labai išranki), nusprendžiu neskubėti, pasidairyti po internetą, per tą laiką apgalvoti dizainą, formą ir faktūras. Galbūt man reikia stiklinio 150 cm ilgio ir 53 cm aukščio staliuko, kuris pavirstų į 73 cm stalą, prie kurio laisvai tilptų keturi žmonės. Bet kuriuo atveju, brangiosios, neskubėkit pirkti pirmo pamatyto baldo, nes ne tik spalva, forma, medžiagos kokybė ar šalis, kurioje jis gaminamas, skiriasi, bet neretu atveju „gyvai“ matytą baldą internetu galima įsigyti pigiau. Žinoma, perkant iš salono nereikės panikuoti, ar jis nebus brokuotas, kaip kad perkant internetu, be to nuotraukose pavaizduoti objektai dažnai atrodo gražesni, tad nenustebkite, jei išpakavus rastas rezultatas gali nuvilti. Žodžiu, jei nusprendėte vietoje naujų batelių poros ir kašmyro palto pirkti stalą, išsirinkite arba susiprojektuokite to vertą baldą, kad ne tik akį džiugintų, bet ir būtų praktiškas.

Straipsnio komentarai ( 0 )

 • Goda surviliene

  Sveiki, kur radote toki pasirinkima stalu transformeriu? Mes ieskome ir neradandame tinkamo kolkas.

 • Daiva Čėsnienė

  Sveiki. Mane taip pat domintu balto staliuko kaina ir kur ji radote. Laukiu informacijos el.pastu: daivalisinskaite@gmail.com aciu

 • Aurelijus Skaisgirys

  Laba diena,domina baltas staliukas transformeris. Noretume suzinoti jo kaina ir kur galima ji isigyti. Lauksiu atsakymo elektroniniu pastu aurelijusskaisgirys@gmail.com arba tel.866214756. Aciu

 • janina biravskaja

  Sveiki. Galire pasakyti kur galima si stals nusipirkti arba uzsakyti

 • Dovilė Andziulevičienė

  Gal galite man parašyti (į doviliose@yahoo.com), kur matėte ir kokia kaina to balto stalo transformerio. Ačiū.

Klausk specialisto !