Optimalus virtuvės baldų tūrio išnaudojimas

Straipsnį publikavo: Viktorija Dačinskaitė
Publikavimo data: 2013 lapkričio 25

Per pastaruosius keletą metų ypač išpopuliarėjus kulinarinėms laidoms bei šou, o knygynus užkariavus receptų knygoms, vis daugiau žmonių ėmė gaminti namuose, taigi ir daugiau laiko praleisti virtuvėje. Prasiplėtė jos paskirtis: iš patalpos maistui ruošti virtuvė virto mažuoju valgomuoju, kuriame ne tik kasdien vakarieniauja šeima, bet ir priimami svečiai.

Neturintiems ypač daug vietos virtuvėje, bet negalintiems atsispirti naujam buitinės technikos prietaisui ar dar vienam lėkščių komplektui, iškyla klausimas, kaip visa tai sutalpinti, kad netrukdytų, tačiau visada būtų po ranka. Tapo svarbu virtuvę  įrengti taip, kad baldų erdvė būtų išnaudota maksimaliai.

Šiame straipsnyje pasiūlysime kelis sprendimo būdus, kaip tai padaryti.

Praktiškumas ir interjero detalės

Norint įvesti tvarką virtuvėje, pirmiausia reikėtų nuspręsti, kurie reikmenys naudojami dažnai, o kurių prireikia vos kartą kitą per mėnesį. Jeigu ilgą laiką nenaudojote kokio nors buitinės technikos prietaiso, greičiausiai artimiausiu metu jums jo neprireiks, todėl ramiai galite jį perkelti į sandėliuką. Reikalingiausius daiktus patogiausia susidėti arčiausiai, kad būtų lengvai pasiekiami žingsnio atstumu. Dažniausiai naudojamas lėkštes patogu laikyti šalia kriauklės ar indaplovės pakabinamoje spintelėje indų džiovyklėje. Netoli turėtų būti stalo įrankiai bei būtiniausi maisto gamybai skirti puodai ir keptuvės.

Nuotrauka: Housetohome.co.uk

Nuotrauka: Housetohome.co.uk

Svarbiausiems reikmenims susidėti galima naudoti skersinius prie kurių tvirtinami įvairūs kabliukai ir laikikliai, tarkim, virtuviniams rankšluosčiams ar samčiams kabinti. Taip pat pakabinamas indų džiovyklas, lentynas. Tokiu būdu įmanoma susikurti originalų virtuvės interjerą, o kartu atlaisvinsite kelias spinteles būsimiems pirkiniams.

Stalčiai geriau nei lentynos

Galime nudžiuginti tuos, kurie neturi kantrybės atgal į spintelių lentynas dėlioti tai, ką teko išimti, norint pasiekti jos gilumoje esantį puodą. Jums pagelbės ištraukiamos vidinės spintelių dalys – stalčiai, kurie atidarius išvažiuoja į priekį, tad yra labai patogūs. Tai ypač aktualu kalbant apie gilias spinteles, kurių dugną sunku pasiekti.

Stalčiai nurungia lentynas pirmiausia tuo, kad visą jo turinį galime matyti iškart iš viršaus, todėl patogu pasiekti tai, kas jame sudėta be papildomų pastangų (nereikia lenktis, klauptis), o daiktų sutalpinti galima beveik tiek pat kiek ir lentynoje. Taip pat stalčiai yra saugesni jūsų laikomiems daiktams, ypač, jei turite ką nors trapaus, pavyzdžiui, stiklinius indus. Svarbu atkreipti dėmesį ir į stalčių bėgelius, nes pilno ištraukimo bėgeliai gerokai patogesni, nei dalinio, ir leidžia ištraukti stalčių iki galo.

Šiandien gamintojai gali pasiūlyti ir vidinius stalčius, kurie nematomi iš išorės, yra mažesni, skirti smulkesniems daiktams, tuo tarpu aukštuosiuose patogu laikyti didesnius ir sunkesnius. Tam, kad viskas būtų savo vietose patariame įsigyti stalo įrankių padėklus, lėkščių, puodų dangčių stovus, vidinių stalčių skirtukus. Šios nedidelių investicijų reikalaujančios, bet labai reikalingos detalės užtikrins, kad nereikės gaišti laiko ieškant šakutės tarp gausybės peilių ir šaukštų. Stalo įrankiams patogumo sumetimais patariame skirti viršutinį stalčių arčiausiai kriauklės ar indaplovės.

Nuotraukos: Ikea.com; Housetohome.co.uk

Nuotraukos: Ikea.com; Housetohome.co.uk

Sprendimas kampinėms spintelėms

L-formos bei U-formos virtuvės baldai dažnai turi kampines spinteles, kurių erdvei išnaudoti tinka įvairūs kampiniai mechanizmai. Galite rinktis spintelę su ištraukiamu kampiniu mechanizmu, kai atidarius dureles galiniai krepšiai seka paskui priekinius arba su įmontuotu rankiniu būdu valdomu kampiniu mechanizmu su pilno ištraukimo dvipusių bėgelių sistema.

Kitas būdas kampinių spintelių tūriui išnaudoti – karuselės tipo mechanizmai.  Virtuvės baldai, turintys pusės apsisukimo karuselės mechanizmą, leidžia kiekvienai lentynai judėti atskirai. Mechanizmą galima montuoti kartu su spintelės durelėmis, jei norite, kad lentynos būtų ištraukiamos vos atidarius dureles.

Nuotraukos: Durasupreme.com; Housetohome.co.uk

Nuotraukos: Durasupreme.com; Housetohome.co.uk

Abiem atvejais reikalingi daiktai ne tik atsiduria po ranka vos atidarius spintelę, bet ir pateikiami keliais aukštais, todėl tokia spintelė talpina gerokai daugiau. Jose patogiausia laikyti rečiau naudojamus ir negendančius produktus. Prieš renkantis kampinį mechanizmą patariame pagalvoti. Jei jūsų virtuvinė spintelė turi keturis vidinius kampus, karuselė yra mažiau tinkamas variantas, nes nepilnai išnaudos vietas kampuose.

Jei dar liko daiktų

Turint siauras ir negilias spinteles be lentynų, kuriose viską paprasta pasiekti, tačiau norisi geriau išnaudoti jų aukštį, pravers papildomai įstatomos kelių aukštų lentynėlės, kurias bet kuriuo metu galėsite išimti ir perkelti kitur. Taip pat galite puikiai išnaudoti spintelių dureles ant jų kabindami papildomas lentynėles ar primontuodami šiukšlių dėžę, automatiškai atsidarančiu dangčiu. Taip sutaupysite vietos kitiems daiktams.  Jei tarp dviejų spintelių atsirado nedidelis tarpas, jis taip pat gali būti išnaudotas ilgesnio galiojimo laiko produktams, kurių nereikia laikyti šaldytuve, susidėti. Šioje vietoje galite įmontuoti siaurą ištraukiamą spintelę ant ratukų, kuri lengvai stumtelėjus grįš į savo vietą.

turis4

Nuotraukos:Walmart.com; Diynetwork.com

 

Klausk specialisto !