Sieninių spintų vidaus įranga. I dalis.

Straipsnį publikavo: Roma Blėkienė
Publikavimo data: 2013 gruodžio 5

Spintos – tarsi moteriškos rankinės, kur sutelpa visas gyvenimas. Smagu, kai jose yra pakankamai kišenėlių, skyrelių, lentynėlių, stalčiukų, krepšelių ir kitokių vietelių, kur kiekvienas mažmožis randa savo vietą. Gerai suprojektuota ir teisingai parinkta spintos vidaus įranga gali pagelbėti ne tik išlaikyti tvarkingą spintą, bet ir sutaupyti laiko.

Sienines spintos vidaus iranga

 Projektuokite spintą dar iki meistrų paieškos

Kurdami savo svajonių spintą, kurioje dažno iš mūsų visas gyvenimas turi sutilpti, nepamirškite jos derinti ne tik prie namų interjero, bet pagalvokite apie patogumą ir funkcionalumą. Pirmas darbas, kurį turite padaryti dar iki meistrų paieškos, susirašyti, kiek ir kokių daiktų laikysite spintoje. Kabinamiems rūbams reikia vienokios įrangos, lankstomiems – kitokios, batams, kojinėms, apatiniams, aksesuarams – dar kitokių skyrelių ar laikiklių. O kur dar kiti namų rakandai (lagaminai, dulkių siurbliai ir kt.), kurie mielai įsikuria sieninėse spintose?

Planuodami vidaus įrangos išdėstymą, visada pagalvokite, ar bus patogu sudėti ir išimti daiktus. Pavyzdžiui, stalčius patariama montuoti spintos šonuose, kad juos būtų patogu ištraukti atidarius duris, jie turi būti išdėstyti iki 120 cm aukščio, kad be vargo pasiektumėte daiktus. Lentynas ir drabužių kabyklas rekomenduojama daryti ne ilgesnes nei 80–100 cm, nes nuo svorio jos gali išlinkti.

Sieninės spintos vidaus įranga

Spintos isplanavimas

Kokio gylio turi būti sieninė spinta?

Į šį klausimą daugelis specialistų atsakytų vienodai: sieninei spintai reikia skirti 70 cm gylio, nes 10 cm užima slankiojančių durų sistema, o 60 cm reikia palikti kabinamiems rūbams. Dažnai gali tekti išgirsti „tai standartas“. „Baldų gidas“ išgirdęs tokį posakį iškart susiraukia: „Juk mes visi skirtingi, tad kaip 60 cm gali atitikti visų skirtingų žmonių poreikius“. Specialistai aiškina, jog tai ne žmonių, o baldų įrangos standartas: stalčių bėgeliai, pakabos ir kitokia įranga yra pritaikyta 60 cm gilumo spintai. Žinoma, galima standartų nepaisyti ir spintą pagaminti seklią ar gilią, tačiau norime atkreipti dėmesį, kad gilios spintos vidaus įranga gali žymiai pabrangti.

Kokią įrangą naudoti giliai spintai?

Norint maksimaliai išnaudoti gilios spintos privalumus, teks rinktis „judančią“ vidaus įrangą: ištraukiamus krepšelius, dėžes, net kabyklas. Stacionarios lentynos nepatogios, nes sunku pasiekti patį galą, o ištraukiamos sunkios, be to nuo jų kraštų gali kristi netvarkingai sudėti daiktai. Su stalčiais gali kilti sunkumų, nes nuo savo ir prikrautų daiktų svorio jie gali išlūžti iš bėgelių. Jeigu turite pakankamai vietos, gal verta pagalvoti apie drabužinę ar spintą, į kurią galima įeiti?

Drabužinė – patalpa, kur laikomi ne tik rūbai, tai persirengimo kambarys, kurio mažiausias gylis turi būti 160 cm. Specialistai sako, kad tokiam kambariui dydžio apribojimo nėra: kuo daugiau laisvos vietos namuose, tuo didesnes drabužines gali įsirengti.

Sieninių spintų vidaus įranga

Drabužinė

Spinta, į kurią galima įeiti, – „patobulintas“ paprastos sieninės spintos variantas: pati spinta daroma 60 cm gylio, o jos šonuose iki slankiojančių durų sistemos įrengiamos lentynėlės ar kabyklėlės. Taip atsiranda daugiau vietų, kur galima sudėti daiktus.

Tiems, kam kelių papildomų šoninių lentynėlių nepakanka, specialistai gali pasiūlyti „spintą spintoje“: giliausioje baldo vietoje įrengiamos lentynos, kur laikomi rečiau naudojami daiktai, o prieš jas – rūbų kabyklos. Pasirinkus tokią spintą, efektyviai išnaudosite erdvę, tačiau bus nepatogu pasiekti galinėse lentynose sudėtus daiktus, nes reikės brautis pro pakabų tankumyną.

 Negilios spintos vidaus įranga

Pagrindinė negilių sieninių spintų problema – netelpa kabinami drabužiai. Šią bėdą galima spręsti pasirinkus mažesnes drabužių pakabas, tačiau specialistai tvirtina, kad taip galima sutaupyti tik apie 10 cm. Jeigu negilioje spintoje jums būtinai reikia vietos kabinamiems rūbams, rinkitės karteles, kurios lygiuojamos su spintos pločiu, rūbai kabinami vienais priešais kitą, atidarius duris matomas tik pirmasis daiktas. Svarbu nepamiršti, kad niša, kur kabinsite rūbus, turėtų būti ne mažesnė nei 60 cm.

Sieninių spintų viaus įranga

Ištraukiama pakaba

Specialistai taip pat nerekomenduoja spintos, kurios gylis mažesnis nei 30 cm, nes į ją vargiai telpa sulankstyti rūbai, o vyriškus batus tenka statyti šonu.

 Tebūnie šviesa!

Sieninės spintos pamažu virsta atskirais kambarėliais. Juose persirengiama ar tvarkomi skalbiniai, todėl atsirado įvairių specializuotų laikiklių (lygintuvo ar lyginimo lentos) bei pildomo šviesos šaltinio poreikis. Specialistų teigimu, apšvietimas spintoje dabar yra itin populiarus. Klientai gali rinktis nuo paprastų LED šviestuvų iki šviečiančių kabyklų.

Sieninės spintos vidaus įranga

Sieninės spintos apšvietimas

 Straipsnio konsultantas: UAB „SENATOR Baltic“ projektų vadovas Vitalius Lapinskas

Klausk specialisto !