Idėjos, kaip įrengti stalą mažoje virtuvėje

Stalas mažoje virtuvėje

Straipsnį publikavo: Audronė
Publikavimo data: 2014 kovo 13

Tikriausiai nesuklysime sakydami, kad tie žmonės, kurie gyvena nedideliuose būstuose turi būti itin išradingi kurdami interjerą. Mažoje erdvėje sutalpinti visus būtiniausius baldus ir norimus daiktus ne taip ir paprasta, ypač tuomet kai ta erdvė – virtuvė. Gaminant maistą tenka daug judėti. Šaldytuvas, kriauklės, viryklė, orkaitė, spintelės, darbastalis – viskas turi būti  išdėstyta taip, kad priėjimas prie jų būtų kuo patogesnis. Taigi vis dažniau akys (o kartais ir ne tik jos) užkliūna už virtuvės stalo. Nors stalas mažoje virtuvėje, kaip įprasta, įkurdinamas atokiausiame virtuvės kampe, tačiau užima tiek vietos, kad anksčiau ar vėliau vis tiek pradeda trukdyti. Ką daryti? Atsisakyti jo, ar visgi bandyti šią problemą išspręsti kūrybingai? Pateikiame jums keletą idėjų, kaip galėtų atrodyti stalas mažoje virtuvėje.

Mini staliukas virtuvės kampe ar šone

Jei jūsų šeima ne itin gausi galima apsiriboti ir kompaktiško dydžio staleliu, kurį nesunkiai įkurdinsite bet kuriame laisvame virtuvės kampe.

mažas stalas mažoje virtuvėje

Virtuvės stalas-baras

Baro tipo stalas puiki išeitis kai trūksta vietos. Jį nesunku įrengti pačiose įvairiausiose virtuvės vietose – praplatinant palangę, tvirtinant prie sienos (ypač jei virtuvė siaura), prailginant spintelę ar tarp virtuvės ir svetainės (kai šios patalpos sujungtos).

Baro tipo stalas mažoje virtuvė

Baro tipo stalas mažoje virtuvėje

Baro tipo stalas mažoje virtuvėje

Baro tipo stalas mažoje virtuvėje

Sulakstomas virtuvės stalas 

Nors tai tik projektas, tačiau pati mintis mums pasirodė įdomi ir verta dėmesio. Tikriausiai yra tekę matyti tokiu pat principu išskleidžiamą-sulakstomą svetainės stalą (stalą transformerį), o kodėl nepritaikyti šio mechanizmo ir virtuvės stalui. Tuomet kai jo nenaudojame galima tiesiog „įmontuoti“ jį į virtuvinę spintelę.

Stalas mažoje virtuvėje 2

Virtuvės stalas-lentynėlė

Tuomet kai virtuvė itin maža reikia išnaudoti kiekvieną laisvą plotą. Jeigu stalas ypač mažas, pastatytas ant kojų jis bus nestabilus, tad stalą galima tvirtinti tiesiog prie sienos ar kolonos.

Prie sienos tvirtinamas stalas

Ištraukiami stalai

Stalas ant ratukų – atrodytų nieko ypatingo, tačiau įmontavus jį į virtuvės baldus nebereikia ieškoti vietos jam pastatyti. Tuomet kai jo nebenaudojate tiesiog pastumkite į šoną ir jis pasislėps po virtuvės darbastaliu.

Stalas mažoje virtuvėje darbastalis

Ši idėja ypač naudinga tuomet, kai virtuvėje trūksta vietos darbui. Stalas juda bėgeliu nuo vieno virtuvės galo link kito. Stalas kiek aukštokas pietavimui, tačiau kai tenka taupyti vietą tai jau ne pati didžiausia blogybė.

Stalas mažoje virtuvėje 9

Jei virtuvėje turite indauja, ar tiesiog spintelę, tai gali būti puikus būdas paslėpti stalą. O ir spintelėse esanti tūrį pasiekti nebus sunku.

Stalas mažoje virtuvėje 10

ištraukiamas stalas mažoje virtuvėje

Stalas-stalčius

Tai ne pats patogiausias virtuvės stalas skirtas valgymui, tačiau jis puikiai tiks tuomet kai reikia papildomo darbastalio gaminant maistą.

stalas stalčiuje

Stalas mažoje virtuvėje 4

Atlenkiamas virtuvės stalas

Įvairaus tipo atlenkiami stalai mažose virtuvėse tiesiog nepakeičiami. Paprastas būdas taupyti vietą, nes jį galite atlenkti tik tuomet kai tikrai reikia.

Stalas mažoje virtuvėje

Atlenkiamą stalą galima tvirtinti ir prie palangės. Ypač šis variantas tinkamas nedidelėse  6 m2 virtuvėse.

Stalas mažoje virtuvėje 8

atlenkiamas stalas prie palangės

Taigi tai tik keletas idėjų, kaip galėtų atrodyti  stalas mažoje virtuvėje. Be abejonės sprendimo būdų gali būti ir daugiau…

Klausk specialisto !