Stiklas virtuvėje tarp spintelių. Galimybės ir priežiūra

Straipsnį publikavo: Roma Blėkienė
Publikavimo data: 2014 vasario 4

Kartą kažkas virtuvės sieną, esančią tarp darbastalio ir pakabinamų spintelių, palygino su prijuoste, kuriai tenka atlaikyti visas maisto, karštų riebalų, garų ir kitokių aršių sienų priešų atakas. Kiekviena šeimininkė nori, kad tą „prijuostę“ būtų galima įmesti į skalbimo mašiną ir pamiršti visus rūpesčius, tačiau po kiekvienos kovos virtuvėje jos neišlupsi ir kita nepakeisi. Galima tik išsirinkti tokią „prijuostę“, kad jos priežiūra būtų kuo paprastesnė. Viena iš daugelio galimų alternatyvų – stiklas.

Stiklo sienele virtuveje

Stiklas tarp spintelių. Ar verta?

Stiklas – ekologiška, lengvai prižiūrima, chemiškai ir biologiškai neaktyvi medžiaga. Prie visų šių puikių savybių verta pridurti dar vieną – grožį. Stiklo elementai puikiai dera ir modernaus, ir klasikinio interjero būstuose, išplečia erdvę, suteikia lengvumo ir šviesos pojūtį.

Virtuvės interjere stiklas naudojamas palyginti seniai (durelių fasadai su stiklo intarpais, lentynėlės), tačiau nelabai seniai iš jo imti gaminti virtuvės stalai ar net stalčiai. Apie pastarųjų objektų praktiškumą sunku kalbėti jų neišbandžius, tegalima šia tema pamąstyti: tokius baldus, kaip ir visą stiklą, turėtų būti lengva valyti, tačiau ar neerzintų dzingsėjimas ir skimbčiojimas kiekvieną kartą padėjus kavos puodelį, lėkštę ar stalo įrankius?
Stiklas tarp spintelių virtuvės darbo zonoje taip pat gana nauja produkcija, tačiau Lietuvoje labai populiari. Klientų neatbaido net aukštos kainos (jei lygintume su įprastomis virtuvės sienelėmis), nes lengva priežiūra ir itin didelės dizaino galimybės „atperka“ aukštas investicijas.

Vienintelis trūkumas – stiklas dūžta, tačiau ir ši problema beveik išsprendžiama stiklą užgrūdinus: atsparumas smūgiams padidėja iki šešių kartų. Nors grūdintas stiklas gali sudužti , jo šukės neturi aštrių briaunų, todėl jos nepavojingos sveikatai. Tokias šukes surinkti pakaks įprastos šluotos. Negrūdinamos tik kelios stiklo rūšys (tripleksas, gamykliškai dažytas stiklas bei veidrodis), nes technologiškai to padaryti neįmanoma.

stiklo sienelė virtuvėje

Negrūdito ir grūdinto stiklo skilimas

Stiklo sienelės storis bei montavimo būdai

Buityje naudojamas 4–15 mm storio stiklas. 4 mm fasadams, lentynėlėms, 6 mm – apsauginėms sienelėms, o pertvaroms – 10–12 mm.

Ilgiausia stiklinė virtuvės sienelė, kurioje nėra siūlių, gali būti 3,20 m, nes tokio ilgio gaminami stiklo lakštai. Sienelės tvirtinamos dviem būdais: 1) klijuojamos prie sienos; 2) tvirtinama specialiais varžtais, kai sienoje ir sienelėje išgręžiamos skylutės, įdedamos specialios įvorės, skirtos stiklui, į kurias įsukami varžtai. Kiekvienas šių būdų turi ir privalumų, ir trūkumų. Pavyzdžiui, klijuoti galima tik nepermatomą stiklą, kad nesimatytų klijų; šiuo būdu pritvirtinta sienelė jūsų virtuvėje karaliaus visą gyvenimą (ar bent iki kito remonto).

stiklo sienelė virtuvėje

Sienelės tvirtinimas klijuojant

Pritvirtinus su varžtais – tarp sienos ir stiklo lieka minimalus plyšelis, į kurį bėgant laikui prikrenta dulkių, susisuka voratinkliai, dėl to taip pat ne visos stiklo rūšys tinka, nes pasimato visas minėtas „grožis“. Tačiau šio būdo trūkumus galima paversti privalumais: stiklą galima nuimti ir nuvalyti nešvarumus, o atsibodus stiklo apdailai – ją galima pakeisti kita.

Stilkinės sienelės virtuvėje

Sienelės tvirtinimas varžtais. © „Stiklo magija“ nuotrauka

Stiklo rūšys

Virtuvės sienelės gaminamos iš paprasto skaidraus arba superskaidraus stiklo. Paprastas turi melsvą ar žalsvą atspalvį (tokį, kaip lango stiklas), o superskaidrus – yra visiškai permatomas, todėl jį dekoravus kokiu nors būdu spalvos gaunamos grynos, be jokių atspalvių. Visa kita (spalvotas, tonuotas ir pan.) stiklas gaunamas iš skaidraus stiklo pritaikius tam tikras apdirbimo technologijas. Tokius stiklus platintojai užsisako iš gamyklų arba jie yra apdirbami individualiose meistrų dirbtuvėse. Superskaidraus stiklo kaina už 1m2 nuo paprasto gali skirtus du ar daugiau kartų.

stiklo sienelė virtuvėje

Superskaidraus ir paprasto stiklo palyginimas

Kokiais būdais galima dekoruoti stiklo sienelę?

Stiklines virtuvės sieneles galima dekoruoti pačiais įvairiausiais būdais (matinti, dažyti, dengti plėvele ir kt.). Visuomet dekoruojama „blogoji“ (ta, kuri glaudžiama prie sienos) sienelės pusė.

Matinis stiklas išgaunamas keliais būdais: ėsdinamas rūgštimi, apdirbamas smėliasrove arba klijuojama plėvelė. Ėsdinimas

rūgštimi atliekamas tik gamyklose, visas plotas yra vienodo matinio intensyvumo. Smėliasrove stiklai matinami privačiose dirbtuvėse, smėlis pilamas rankiniu būdu. Dėl šios priežasties vienur matinimas bus intensyvesnis, kitur – mažesnis. Matinį paviršių, apdirbtą smėliasrove, būtina lakuoti. Jeigu stiklas bus padengtas nevienodu lako sluoksniu, atsiras „debesėlių efektas“. Matiniai stiklai (išskyrus matinti plėvele) gavę drėgmės nuskaidrėja, prie sienos jų negalima klijuoti, nes matysis klijai.

matinis stiklas

Matinis stiklas. Vildaiva.lt nuotrauka

Stiklas gali būti dažytas gamykloje arba privačiose dirbtuvėse. Gamykliškai dažyto stiklo paletė nėra gausi, kartais stiklo lakštuose gali pasitaikyti akučių. Toks stiklas būna tik 4 mm, jo negalima grūdinti, todėl jis naudojamas tik fasadams.

Stiklo, dažyto privačiose dirbtuvėse, spalvų paletė beveik begalinė, jis nepersimato, todėl prie sienos tvirtinamas arba klijais, arba varžtais.

stiklo sienelė virtuvėje

Tonuotas stiklas gaunamas gamybos metu į stiklo masę įpylus šlakelį dažų. Tokio stiklo spalvų paletė nėra gausi (apie šešiolika spalvų). Lietuvoje galima rinktis tik iš dviejų spalvų (rudos arba pilkos). Įvairios įmonės reklamuojasi, kad gali užsakyti tokią spalvą, kokios jums reikia, tačiau dėl vienos virtuvės tokių užsakymų niekas nepriima arba kaina šokteli kelias dešimtis kartų. Tonuotus stiklus galima dekoruoti tais pačiais būdais, kaip ir skaidrius. Svarbu nepamiršti, kad galutinis produktas turės papildomą atspalvį, kuris dažniausiai primena vaizdą pro dūmus.

Stiklų, dekoruotų plėvele, spalvų paletė mažesnė nei dažytų, tačiau sienelės gali būti ne tik vienspalvės, bet ir su vaizdais: peizažais, abstrakcijomis, piešiniais, asmeninėmis nuotraukomis ar akcentais iš jūsų namų interjero. Svarbu žinoti, kad ne visi vaizdai tinka. Apsauginės sienelės būna ilgos ir žemos, todėl ištempus nuotrauką per visą sienelės ilgį, dažnai atsitinka taip, kad dėl nedidelio aukščio netelpa visas vaizdas. Tada tenka aukoti dalį nuotraukos: kirpti viršų arba apačią, o kartais ir vieną, ir kitą. Universaliausi vaizdai yra abstrakcijos (pavyzdžiui, kavos pupelės) arba piešiniai. Norint išgauti papildomą atspalvį, stiklus galima dažyti, o vėliau dekoruoti plėvele.

Sienelių, aptrauktų plėvele, privalumas – galimybė keisti vaizdą. Žinoma, tą galima padaryti tik tada, jei stiklai prie sienų tvirtinami varžtais.

stiklo sienele virtuveje

Stiklų dekoravimas plėvele

Originalu, bet nepraktiška

Ieškantys originalumo (o neretai ir pigesnio varianto), klientai prašo prie virtuvės sienos, ant kurios priklijuotas tapetas, vaikų piešiniai ar asmeninės nuotraukos, pritvirtinti stiklą. Nors toks variantas įmanomas, tačiau jis visiškai nepraktiškas, nes klijuoti stiklo negalima, o pritvirtinus su varžtais vis tiek lieka minimalus tarpelis į kurį patenka dulkės ir garai, todėl ilgainiui vis tiek bus pažeistas po stiklu esantis dekoras. Jeigu vis tiek norite atkartoti tapetų raštą ar pasipuikuoti nuotraukomis, o dekoravimas plėvele jums nepatinka, galite rinktis tripleksą: stiklo sienelę, kur tarp dviejų stiklo lakštų gali būti įlaminuotos nuotraukos, tapetas ar kt. Specialistai šio varianto nerekomenduoja dėl daugelio priežasčių, tačiau jūsų teisė rinktis. Triplekso trūkumai: nors sienelė yra pakankamai stora 6 mm (3+3) ar 8 mm (4+4), stiklas nėra grūdinamas, nes technologiškai to padaryti neįmanoma. Atsitikus nelaimei, pirmasis stiklas suduš, tačiau vis tiek teks keisti visą sienelę, o tai nebus pigus malonumas, nes tripleksų kainos nėra žemos. Be to, sienelės viršus nėra apsaugotas, todėl yra tikimybė, kad bėgant laikui išorės veiksniai (pavyzdžiui, garai) paveiks tarp stiklų įtvirtintą medžiagą, o ji pakeis spalvą arba atsiras nutekėjimai.

Nuo ko priklauso stiklinės sienelės kaina

Kaina visada yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių pasirinkimą. Stiklinių virtuvės sienelių kaina turi daug sudedamųjų dalių: stiklo rūšis (paprastas ar superskaidrus), pasirinktas dekoras (dažymas, matinimas, plėvėlė ir net tai, koks plėvelės vaizdas), apdirbimas (kiek reikės pjauti skylučių rozetėms, kiek skylučių gręžti kabliukams ir pan.), netgi sienų lygumas (nes kartais stikliams tenka išpjauti ne taisyklingą stačiakampį, o rombą ar trapeciją). Kuo daugiau operacijų bus atlikta su jūsų sienele, tuo aukštesnė bus jos kaina.

Montavimas ir priežiūra

Meistrai stiklo sienelę virtuvėje sumontuos tada, kai bus pakabintos visos spintelės ir pastatyti kiti baldai. Taip yra todėl, kad grūdinto stiklo, jei jis kur nors netelpa, nepazulinsi, nepatrumpinsi ar kitu greitu būdu nepakoreguosi, todėl meistrai, dirbantys su stiklu, skaičiuoja kiekvieną mikroną, nes pagaminus sienelę jau nieko keisti nebegalima.

Dėl tų pačių priežasčių gerai apsvarstykite, kurioje vietoje ir kiek rozečių jums reikės, kur bus kabliukai įrankiams ir pan., nes išpjovus kiaurymes stikle jų užtaisyti nebeįmanoma.

Tarp stalviršio ir stiklo sienelės visuomet tepamas silikonas, kad susikondensavę garai nenutekėtų į spinteles.

Specialistai pataria tokias apsaugines sieneles valyti su priemonėmis, skirtomis stiklui. Geriausia, kai jų sudėtyje yra alkoholio, tada be vargo nuvalomi visi riebalai ir kiti nešvarumai. Naudokite švelnias šluostes, skirtas stikliniams gaminiams, kad neliktų dryžių ir prilipusių pūkelių. Jokiu būdu negalima šveisti su laikraščiais, nes galite pažeisti sienelę.

stilklo sienelė virtuveje valymas

 Straipsnio konsultantas: UAB „Stiklo magija“ direktorė Vilma Gričiuvienė

Neradote ko ieškojote? Klauskite ir mes Jums atsakysime:

Komentuokite žemiau esančioje skiltyje ->Rašyti komentarą

Skelbkite savo klausimą mūsų forume:-> Forumas

Rašykite elektroninius laiškus: info@baldugidas.lt

Straipsnio komentarai ( 0 )

 • Administratorius

  Ant bet kokio tvirto paviršiaus.

 • Administratorius

  Rekomenduojame naudoti grūdintą skaidrų stiklą. Tokį galite įsigyti Graveroje ar Stiklitoje ir t.t.
  Kaina. Grūdinto skaidraus, be žalsvo atspalvio, 6mm storio 3,2 metro ir 60cm pločio su išfrezuota skyle 3 rozetėms, stiklo kaina (pas aukščiau paminėtus stiklo gamintojus) apie 90eur.

 • Virgilija Sabulienè

  laba diena,
  domina stiklo virtuvėje kaina? mūsu virtuvės sienos padengtos pilku moliu, paslėpti jo nereikia, norime apsaugoti (kriauklė, orkaitė ir pan).
  Reikia patarimo
  dèkui

 • Administratorius

  Mes ne gamintojai. Kreipkitės į pvz: ‘Gravera’, ‘Stiklo magija’…

 • Administratorius

  Būtu idealu, jei sienos paviršius būtu lygus ir vienspalvis, tačiau tvirtinti galima ir prie nelygios sienos. Viskas priklauso nuo pačio stiklo (jei jis su foto tapetu (kuris 100proc. neskaidrus), tuomet visus nelygumus, sienų spalvas paslėps) ir tvirtinimo būdo (tvirtinti galima ir varžtais, arba stiklą įrėminti tvirtinant prie viršaus ir apačios). Šiuo klausimu reikėtu pasikonsultuoti su stiklo apdirbėjais.

 • Egle

  Sveiki, ant kokio pavirsiaus gali buti klijuojamas stiklas tarp spinteliu?

 • Snieguole

  Sveiki

  Ieskau grudinto stiklo sviesiai kremines spalvos 115×60 ismatavimo stiklo laksto. Ar galite pasiulyti toki produkta?

 • Administratorius

  Mes ne gamintojai. Tai informacinio pobūdžio puslapis.

 • INITA

  KIEK KAINUOJA PAS JUS STIKLAS SU NUOTRAUKA ?

 • Administratorius

  Turėtumėte kreiptis į stiklo apdirbėjus.

 • Daiva

  KOKIA KVADRATO KAINA,DOMINTU BALTA,AR LABAI SVIESIAI ZALSVA

 • Rasa

  Sveiki, domina kaina
  Norisi lengvos melsvos spalvos
  Ar melsvo rasto ant stilklo virtuvej
  Ar galima ir ant duru (is virtuves i svetaine)

 • Sveiki, kokia stiklo su foto plėvele kaina kv?

  Sveiki, kokia stiklo su foto plėvele kaina kv?

 • Sonata D.

  Sveki, o kiek kainuoja 1 kv.m. Stiklo su rastu kartu su darbu? Kontaktai?

 • Administratorius

  Mes negaminame, tik informuojame. Turėtumėte kreiptis pas stiklo apdirbimo meistrus.

 • Ausra Pliaugiene

  Sveiki.labai sudomino ir mane jusu suloma tarp spinteliu imontuojamas stiklas.Zinoma kiek suprantu darote ir su vaizdu.kiek kainuoja 1kv.m?kartu su imontavimu.aciu.

 • Irina t.

  Sveki, o kiek kainuoja 1 kv.m. Stiklo su rastu kartu su darbu?

Klausk specialisto !