Parodos InterDeco 2013 apžvalga

Straipsnį publikavo: Administratorius
Publikavimo data: 2013 rugsėjo 23

Rugsėjo 19-21 dienomis Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vyko svarbus Baltijos šalių interjero dizaino renginys – paroda – InterDeco 2013.
Paroda lankytojus viliojo ne tik originalaus ir modernaus dizaino baldų ekspozicijomis, bet ir parodos metu vykstančiais seminarais, ypatingu dėmesiu interjero dizainui, skirtam negalią turintiems žmonėms.

Vilius iš Kretingos pasakojo: „Laukėme šios parodos, nes norėjome pasisemti idėjų savo naujam butui, kurį dabar įsirenginėjame. Žmona susižavėjo daugeliu smulkių dizaino akcentų. Mane domino baldai, virtuvės įranga, tačiau labai išsiskiriančių ar akiai patrauklių eksponatų nepastebėjau. Vis dėlto manau, kad paroda buvo verta dėmesio ir džiaugiuosi, kad turėjau galimybę maloniai ir įdomiai praleisti savaitgalį.“ Tęsiama tradicija Praėjusiais metais Inter Deco 2012 parodoje matytas pagrindinis segmentas – universalus interjeras neįgaliesiems išliko ir dabar.

Parodos organizatoriai žadėjo dėmesį skirti modernaus dizaino idėjoms negalią turinčių žmonių būsto interjerams. Visi, susidomėję šiuo segmentu rugsėjo 19 dieną galėjo apsilankyti seminare „Gerai neregiui – gerai visiems“ , kurio pagrindinė tema – visuomeninių pastatų interjero pritaikymas akliesiems ir silpnaregiams. Parodoje ne tik stebėjo, bet ir išmoko! Visą parodos laikotarpį buvo ne tik eksponuojami paveikslai, gėlių kompozicijos ar interjero detalių sprendimai.

Lankytojai taip pat galėjo apsilankyti nuolatos vykstančiuose seminaruose, kuriuose sužinojo daug įdomių dalykų.Parodos atidarymo dieną kaip ir minėta didžiausias dėmesys buvo skirtas pagrindiniam parodos segmentui – interjero detalių pritaikymui negalią turintiems žmonėms todėl visą dieną seminaruose buvo diskutuota būtent šia tema.

Antrąją dieną interjero dizainerė Gustė Pocevičienė su parodos lankytojais pasidalino patirtimi, kaip galima generuoti interjero idėjas ir pritaikyti jas įrengiant savo vaikų kambarius. Paskutinę parodos dieną renginio organizatoriai nusprendė pradėti Aleksandro Chudinskio pranešimu „Kiek kainuoja interneto svetainė?“. O parodos seminarus vainikavo du nemažai lankytojų dėmesio sulaukę Web seminarai, kuriuose buvo aptarta spalvų svarba interjero dizaine bei pranešimas, kuriame grafikos dizaino dėstytoja Rūta Mickienė diskutavo, kaip galima sujungti meną, mokslą ir technologijas į vieną visumą.

Karolis iš Kauno aptarė parodoje vykusius seminarus: „Studijuoju interjero dizainą, todėl į parodą atkeliavau net iš Kauno. Labai sudomino parodos seminarų gausa. Gal kiek nepatiko perdėtas dėmesys neįgaliųjų interjero dizainui pirmąją parodos dieną, nes čia atvykau ne vien dėl to. Kitas parodos dienas įgavau daug naujų žinių. Labai patiko Web seminaras „Spalvų įtaka interjero dizainui – kokias spalvas rinktis.“ Mano nuomone – paroda vykusi. Džiaugiuosi joje dalyvavęs.“

Klausk specialisto !