Parodos „Moters pasaulis“ atgarsiai

Straipsnį publikavo: Administratorius
Publikavimo data: 2013 lapkričio 12

Dabar moterys gali tai, apie ką prieš šimtmetį net pagalvoti buvo nedrąsu, tačiau dvi pagrindinės pareigos – vaikų auginimas ir valgio gaminimas – tebeužima svarbią vietą moterų gyvenime.

Paroda moters pasaulis

Nuotrauka: www.parodos.lt

Į parodą „Moters pasaulis 2013“ mes ėjome tikėdamiesi sužinoti, kokią vietą šiuolaikinės moters pasaulyje užima virtuvė ir maisto ruoša. Tikėjomės rasti naujausios buitinės technikos, kuri pagelbėtų greičiau ir skaniau gaminti; vilėmės sužinoti apie inovacijas virtuvės baldų gaminimo srityje.

Apsilankius parodoje „Baldų gidui“ susidarė įspūdis, kad šiuolaikinė moteris laiko virtuvėje praleidžia itin mažai: radome kelis stendus su smulkiąja buitine tehnika, kelios vietos, kur pristato „išmaniuosius“ puodus, o visa kita – grožio pasaulis: kosmetika, apdarai, papuošalai. Nemažai dėmėsio skirta švaros prekėms, akcentuojami natūralumas ir ekologija, keliose vietose galima rasti knygų bei žaislų.

Norėdami ne tokių subjektyvių (tik „Baldų gido“ komandos) įspūdžių, pakalbinome parodos lankytojus. Donato ir Jurgitos Kisielių šeima į parodą atvyko tikėdamiesi rasti naudingų dalykų buičiai: „Ieškojome naujų puodų virtuvei, ypač domino troškintuvai, tačiau pasirinkimo visiškai nebuvo. Įsigijome tik švarai skirtų priemonių. Parodoje tikėjomės rasti daugiau namų apyvokos daiktų, interjero detalių“, – dalinosi įspūdžiais Kisieliai. Pasiteiravus, ar paroda atitinka šiuolaikinės moters pasaulį, pašnekovai purto galvas. „Nebent labai mažą to pasaulio dalelę, arba tik tokių moterų pasaulį, kurioms rūpi tik grožis ir mada“, – sako Jurgita.

Kita parodos lankytoja, Benita Sušinskaitė, parodoje lankosi jau ne pirmus metus: „Ar paroda atitinka šiuolaikinės moters pasaulį? Manau, kad taip, nes visos moterys, net ir tos, kurios neseka mados tendencijų, nori būti gražios, o čia jos gali surasti viską: nuo grožio procedūrų, paslaugų iki prekių.“ Moteris teigia, kad kažkokių ypatingų produktų nepasigedo. „Gal namams skirtų dalykų galėtų būti daugiau“, – sako pašnekovė.

Pasiklausius lankytojų, susidarėme įspūdį, jog grožio industrija šiuolaikinės moters pasauliui yra svarbi, tačiau nėra visiškas absoliutas. Vienos moterys nori būti gražios, o kitos – pasilengvinti buitį. „Baldų gido“ nuomone, paroda puiki vieta sužinoti, kokių naujų naudingų funkcijų įgijo buitinė technika, kokios virtuvės baldų mados, kokios naujos medžiagos atsirado ir kuo jos geresnės už senąsias. Gal vertėtų tokiose parodose skirti kampelį virtuvės baldams bei buitinei technikai, juk virtuvė vis dar moterų pasaulio dalis?

 

Klausk specialisto !