5 mitai apie indaploves

Straipsnį publikavo: Irma Š.
Publikavimo data: 2014 sausio 29

Turbūt teko girdėti, kad indaplovės sunaudoja itin daug vandens, elektros ir yra labai triukšmingos, be to kainuoja tiek, kad ne kiekvienas gali jas įpirkti. Ar tai tiesa? Tad pakalbėkime apie keletą pagrindinių mitų, kurie dažnai verčia suabejoti ar verta įsigyti indų plovimo mašiną.

Indaplovės labai triukšmingos

Renkantis indaploves, jų triukšmo lygis dažnai pamirštamas arba prisimenamas vėliausiai. Vis dėlto, tai labai svarbus dalykas. Jeigu turite mažų vaikų, gyvenate bute su irzliais kaimynais ir itin plonomis sienomis arba Jūsų virtuvė sujungta su svetaine, indaplovės triukšmingumo lygis turėtų būti svarbus kriterijus renkantis šią buitinę techniką.  Šiuolaikiškos, modernios indaplovės toli gražu nepanašios į triukšmingas indų plovimo mašinas. Dirbdamos jos kelia triukšmą, kuris yra maždaug 37-58 dB. Taigi moderniausių indaplovių keliamas triukšmas prilygsta žmonių pokalbiui. Indaplovė dirbti galės net ir vėlai vakare ar naktį, nesukeldama nepatogumų dėl triukšmo.

Ar triukšmingos indaploves

Indaplovės užima daug vietos

Galima paprieštarauti ir teiginiui, kad indaplovės yra „griozdiškos“ ir užima daug vietos. Įprastai visos indaplovės yra gaminamos 45 ir 60 cm pločio. Mažesnės plauna iki dešimties standartinių stalo komplektų (tokį komplektą sudaro gili lėkštė, plokščia lėkštė, desertinė lėkštutė, dubenėlis, puodelis, stiklinė, šakutė, peilis, šaukštas, arbatinis šaukštelis ir šaukštelis desertui) ir vieną servizo komplektą (tokį komplektą sudaro ovalus pusdubenis, du apvalūs pusdubeniai, stalo įrankių komplektas). Tuo tarpu didesnės indaplovės gali išplauti iki 13 standartinių stalo servizo komplektų. Kartais žmonės suabejoja ar jiems tikrai reikia didelės indaplovės. Juk galbūt ne visada ji bus maksimaliai prikraunama indų, o vandens plovimui sunaudos tiek pat. Tačiau tai ne visai tiesa. Beveik visose šiuolaikinėse indaplovėse yra numatytas režimas, kurį nustačius, įrenginys dirba nepilnu pajėgumu (plaunami tik viršutiniame arba tik apatiniame stalčiuje esantys indai). Taigi, baimintis nėra ko. Štai mažąsias indaploves labai dažnai renkasi 2–3 asmenų šeimos arba šeimos, turinčios mažas virtuves. Bet jei net ir 45 cm. pločio indaplovė yra per didelė Jūsų itin mažai virtuvei, galite įsigyti „stalinę“ indų plovimo mašiną, kuri patenkins mažos šeimos poreikius, bei dirbs ne garsiau už įprastas indaploves. Taip pat yra galimybė užsisakyti indaplovę pagal asmeninius pageidavimus. Žinoma, tai turės atitinkamą kainą. Taigi, net ir mažame bute gyvenantys atras savo poreikius tenkinančią indaplovę.

Indaplove maža

Indaplovės sunaudoja labai daug vandens

Visai ne. Dažnas pirkėjas mano, kad įsigijęs indaplovę – turės kas mėnesį labiau paploninti piniginę, nes indaplovė sunaudos didelį kiekį vandens. Šiuolaikiškos indaplovės jo sunaudoja visai nedaug. Senesnės kartos indaplovės vienam plovimui sunaudodavo maždaug 20–30 litrų vandens. Skamba bauginančiai, nes indus plauti tenka tikrai dažnai. Tačiau nebereikia baimintis, nes naujos kartos indaplovių vandens sąnaudos yra kur kas mažesnės – vos 10–15 litrų. Gali atrodyti, kad ir 10–15 litrų vienam indų plovimui yra daug. Tačiau reikia nepamiršti, kad į indaplovę vienu kartu sutalpinsite daug nešvarių indų. Plaunant rankomis tokį pat kiekį indų, vandens sunaudosite dar daugiau. Remiantis atliktais tyrimais, šeima, turinti indaplovę, gali sutaupyti iki 60% vandens kiekio, kurį išeikvotų, jei indus plautų rankomis. Kalbant tiksliau – tarkim, keturių asmenų šeima gali sutaupyti apytiksliai 23–45 litrus vandens per dieną, priklausomai nuo turimos indaplovės.

Indaplove vanduo

Indaplovės eikvoja labai daug elektros energijos

Dar vienas klausimas, kuris kyla daugeliui žmonių, svarstančių galimybę įsigyti indaplovę – elektros sąnaudos. Bet ir čia nereikėtų baimintis. Skaičiuojant procentais, apie 80% elektros energijos išeikvojama vandeniui šildyti. Taigi, taupus vandens naudojimas indaplovėse reiškia ir daug mažesnį elektros suvartojimą. Paprastai energijos sąnaudų kiekis yra nurodomas gamintojų, indaploves atitinkamai žymint raidėmis nuo A iki G (šiomis raidėmis taip pat žymima plovimo, džiovinimo klasė). A klasės indaplovės yra ekonomiškiausios, jų sąnaudos mažiausios, o G klasės – mažiausiai ekonomiškos.

Indaplove energijos klase

Indaplovės labai brangios

Dar vienas mitas – itin aukšta indaplovių kaina. Tiesa, norint įsigyti pačią moderniausią, itin kokybišką, galingą ir daug funkcijų turinčią indaplovę, gali tekti mokėti iki kelių tūkstančių litų. Tačiau jei Jums reikalinga nedidelė indaplovė, kuri tenkintų tik kasdieninius ir pagrindinius poreikius – tokią galite įsigyti ir už 700 litų. Vis dėlto, čia, kaip ir daugeliu kitų atvejų, galioja kainos ir kokybės santykis. Brangiausios yra A klasės indaplovės. Bet brangesnė indaplovė ilgainiui atsiperka, yra ekonomiškesnė, naujoviškesnė. Šiandieninėje rinkoje gamintojų, siūlančių įsigyti indaplovę, itin gausu. Dėl šios priežasties reikia būti itin atidiems, nes iš visiškai nežinomo ir negirdėto indaplovių pardavėjo už aukštą kainą galite įsigyti žemos kokybės pirkinį, kuris daug dažniau ges. Apklausų duomenimis, pirkėjai dažniausiai renkasi 900–1800 litų kainuojančias indaploves, vidutiniškai sunaudojančias 12 litrų vandens vienam plovimui.

 Indaplove kaina

Klausimas facebook konkurso dalyviams: Ar turite indaplovę? Atsakykite trimis žodžiais.

Konkursas vyksta: https://www.facebook.com/BalduGidas

Straipsnio komentarai ( 0 )

 • Indaplovės naudotoja

  Na aš nusipirkau indaplovę išsimokėtinai.
  :) Mano nuomone, tai geriausia pagalbininkė virtuvėje :)

 • RITA KUPČIŪNIENĖ

  a klase.sauni

 • Kristina Rainiene

  indaplove-puikus daiktas virtuveje

 • Kristina Rainiene

  Turime indaplove,tai puiki pagalbininke virtuveje:)

 • virgilija pakeriene

  priklauso nuo programos pvz, Trys viename-18 ltr,o ekonomine -7ltr, stiklinems-11ltr vidutiniškai tai butu apie 12ltr

Klausk specialisto !