Kriauklės svarba namams. Ką apie jas žinome?

Straipsnį publikavo: Administratorius
Publikavimo data: 2013 spalio 3

Kriauklės paskirtis visiems puikiai žinoma. Tai šiek tiek kinta priklausomai nuo patalpos, kurioje ji stovi, tačiau esmė ta pati – surinkti iš čiaupo bėgantį vandenį ir nukreipti jį kanalizacijos link. Jei kriauklė vonioje, jos dydį, formą daugiau lemia išvaizdos svarba. Juk pagrindinė kriauklės paskirtis – prausimasis, skutimasis, dantų valymasis. Tačiau virtuvėje jos paskirčių diapazonas kur kas platesnis, todėl kriauklės forma, sandara ir medžiagiškumas mums itin svarbūs.

Tradicinė kriauklė susideda iš dubens ir ventilio. Prie šių dalių jungiasi įvairiausi priedai: prie ventilio sifonas, smulkintuvas, prie kriauklės – maišytuvas, muilo dozatoriai, sieteliai ir t.t.

Kokios jos? Kriauklės gali būti nerūdijančio plieno, ketaus, granito arba keramikinės. Pastarosios labiausiai paplitusios voniose, tuo tarpu virtuvėje plačiausiai naudojamos pagamintos iš nerūdijančio plieno. Jos pigios, patvarios, pasižymi formų įvairove. Deja, negali pasigirti spalvų gausa. Be to, plaunant indus skleidžia nemalonius barškėjimo garsus. Skardinės kriauklės pasižymi skirtingomis tekstūromis. Dažniausiai sutinkamos blizgios, matinės arba rifliuotos. Rifliuotos kriauklės labiausiai maskuoja nešvarumus, nelygus paviršius skaido krentantį vandenį, tad skleidžiami šiek tiek mažesni garsai.

Ketaus kriauklės prisimename dar iš senelių laikų. Tuometinėje Tarybų Sąjungoje jos buvo itin paplitusios.

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių renkasi akmens masės kriauklės. Jos nėra iš tikro akmens. Tai mineralų ir dervos mišinys, kuris savybėmis gerokai lenkia tikrą akmenį –minkštesnis-elastingesnis, tad nepakenksite nei indams, nei kriauklei. Be to, jame įsigeria mažiau nešvarumų. Dar viena gera savybė – plati spalvų gama. Tokia kriauklė suteiks prabangos jausmą už sąlyginai nedidelę kainą.

Forma. Kriauklių būna įvairių formų. Šių dienų technologijos leidžia įgyvendinti bet kokius sumanymus, tik turėkite tam lėšų. Vis tik masinėje gamyboje paplitusios kelios formos.

 

Bene populiariausia yra apvali.apvali kriaukle Tai 520mm diametro kriauklė, kuri, mano manymu, viena patogiausių. Dauguma indų, kurie vėliau keliauja į kriauklę, yra apvalūs, tad juos plauti tikrai patogu, o prižiūrėti dubenį, neturintį užkampių, išties nesudėtinga.

ovali kriaukleOvali kriauklė – tai ta pati apvali (gylis dažniausiai būna mažesnis), tik su papildomu padėkliuku. Padėkliukas skirtas nusausinti ar tiesiog pasidėti indams ar kitoms priemonėms, kurių nepatartina dėti tiesiai ant stalviršio. Jei jūsų virtuvė maža, nerekomenduojame tokios kriauklės – taupykite vietą maisto ruošai.

Kriauklės su kvadratiniu dubeniu irgi turi privalumų.kvadratine kriaukle Jos rekomenduojamos, jei dažnai tenka plauti, pavyzdžiui, kepimo skardas. Be to, kvadratinės kriauklės labiau tinka prie kampuotų baldų – atrodo moderniau. Tokios kriauklės yra didesnio tūrio. Jei renkatės kriauklę su padėkliuku ar antru dubeniu, ko gero, kvadratinė būtų geriausias sprendimas. Sutaupysite vietos.

Tie, kurie virtuvėje sukasi dažniau, o patalpa nėra maža, dažniausiai renkasi kriaukles su dvigubu dubeniu.kriaukle su antru dubeniu Antras dubuo gali būti mažas arba tokio pat dydžio kaip ir pirmasis. Du dubenys pravartu, jei pirmasis užimtas, tarkime, kupinas nešvarių indų. Mažasis indas pasitarnauja plaunant daržoves. Jas ten galima palikti, kad nusausėtų, o didįjį naudoti pagrindinei veiklai.

Rečiau pasitaikančios, tačiau beveik vienintelis pasirinkimas yra kampinės kriauklės.kampine kriaukle Jei nusprendėte, ar aplinkybės padiktavo, kad kriauklės vieta turi būti būtent kampe, dubens pasirinkimas tampa gana keblus. Į kampą kvadratinės kriauklės neįdėsite. Lieka apvalios ir kampinės variantai. Kampinė kriauklė labiau išnaudos šią erdvę, o priėjimas prie kriauklės bus toks pat patogus kaip ir jai esant ne kampe, tiesa, jos gerokai brangesnės.

Kriauklių rūšys. Jei planuojate pirkti kriauklę virtuvei, pirmiausia reikėtų atsižvelgti į montavimo tipą. Jie yra trys: ant spintelės, įleidžiamos į stalviršį, montuojamos iš apačios. Dažnai montavimo tipą nusako pati virtuvė. Pavyzdžiui, jeigu jūsų virtuvė su akmens stalviršiu, jai tiktų visų montavimo tipų kriauklės, tačiau, jei pasirinkote vieną iš geriausių stalviršių, ko gero, rinksitės ir labiausiai tinkančią kriauklę – montuojamą iš apačios. Jei jūsų kriauklė iš laminato, montuojama iš apačios kriauklė nebetinkama, nes nupjauto stalviršio kraštų nepavyks įzoliuoti taip, kad nepatektų drėgmės, o kraštų apdaila nedžiugins akies.

Kriauklės montuojamos ant spintelės uzdedama kriauklelabiausiai paplitusios pigesnės klasės virtuvėse. Ši kriauklė sukasi tiesiog prie spintelės. Nereikia įleidinėti į stalviršį, nes jo čia tiesiog nėra. Tokio tipo kriauklės dažniausiai sutinkamas iš nerūdijančio plieno. Jų dubuo negilus, ventilis mažas. Visgi kriauklė puikiai atlieka savo funkciją, yra patvari ir ilgaamžė. Šių kriauklių būna standartinių dydžių: 500, 600 ar 800mmpločio ir 600mm gylio.

Labiausiai paplitusios įleidžamos kriauklės iš viršaus.
Šios kriauklės gaminamos įvairiausių formų, iš įvairių medžiagų, spalvų ir turi daugiausiai priedų. Renkantis šias spinteles reikia tik žinoti, koks spintelės, į kurią ketinama įmontuoti kriauklę. Dažniausiai vieno dubens kriauklės telpa į 450mm pločio spintelę, pusantrinio dubens – į 600mm.

ileidziama kriaukle

Padėkliukas šalia dubens netalpinamas į spintelę, tad jo skaičiuoti nereikia.

Šios kriauklės įleidžiamos į stalviršį ir pritvirtinamos įtempikliais, pritvirtintais kriauklės apačioje.

Kriauklės, montuojamos iš apačios, randamos prabangesnėse virtuvėse. kriaukle ileidziama is apaciosVienodai populiarios ir skardinės, ir akmens masės. Jos geros dėl to, kad įmontavus stalviršis beveik susilieja su dubeniu, tad nėra vietų kauptis nešvarumams, patogu valyti ir gerai atrodo.

Tie, kurie nori įsirengti virtuvę su lieto akmens stalviršiu, turi galimybe išsilieti ir dubenį. Tai labai geras sprendimas, kadangi tokia kriauklė neturi jokių sujungimo siūlių, o dydį galite pasirinkti. Visi gamintojai tokią galimybę vertina ~1000lt.

Kriauklių priedai. Pagrindinę kriauklės funkciją atlieka dubuo. Ar plaunate indus, ar prausiatės, jums tereikia tinkamos formos dubens. Tačiau dubenį galima papildyti įvairiais priedais, kurie palengvintu jūsų darbą.

Iš dubens vanduo išteka per ventilį.mazas ventilis Tradiciniai ventiliai būna vos 50mm skersmens, tad maisto likučiai, ar didelis kiekis vandens pro tokia angą greitai neprasiskverbia. Todėl perkant dubenį vertėtų pagalvoti apie dukart didesnį ventilį.

Šie ventiliai yra pralaidesni,didelis ventilis be to, jų centre esantis sietelis leidžia nesunkiai išmesti ant susikaupusius likučius tiesiai į šiukšlių dėžę. Šis sietelis taip pat ir užkemša ventilį, jei jums reikia dubenį užpildyti vandeniu.

Dar vienas populiarus priedas – muilo dozatorius. Šis prietaisas tvirtinamas ant dubens krašto, šalia maišytuvo. Jam reikalinga anga tokia pati kaip ir maišytuvui – 35mm diametro. Prietaisas taupo jūsų laiką, vietą ant darbastalio.

Dažnai matome kriaukles, ant kurių būna ertmės abiejose kriauklės pusėse. Viena skirta maišytuvui, o kita ventilio rankenėlei. Rankenėlė uždaro nubėgimo angą, tad norint dubenį užpildyti vandeniu, o po to jį išleisti, nereikės šlapinti rankų.

Toliau skaitykite:

Klausk specialisto !