Savaime išsivalančios orkaitės.

Straipsnį publikavo: Administratorius
Publikavimo data: 2013 spalio 15

Orkaitė nėra pirmo būtinumo buitinis prietaisas, tačiau be jos sunkiai įsivaizduojame maisto gaminimą. Įvairūs kepsniai ir pyragai, plokštainis ar vėdarai ištraukti iš šio prietaiso džiugina ne tik savo kvapu bet ir skoniu. Tačiau po šių malonių pojūčių laukia krūva nešvarių indų, bei –prikepę riebalai orkaitėje.

Savaime issivalancios orkaites

Kad ją išvalytumėme neužtenka drėgnos šluostės. Orkaitės valymui naudojami tam tikri cheminiai valikliai ar net grandikliai. Darbas išties nelengvas, tad nenuostabu, kad buitinių prietaisų gamintojai kuria įvairias technologijas išvalančias, ar bent padedančias išvalyti šiuos buitinius prietaisus.

Pirolizė – savaiminis išsivalymasPirolize kaitina iki 500Daugelyje orkaičių integruotos funkcijos, kurių dėka nešvarumai išvalomi lengviau arba pašalinami savaime. Vienas pavyzdžių – orkaitės su pirolizės funkcija. Turint tokį prietaisą, galima džiaugtis gaminimu ir pailsėti nuo valymo. Pirolizė – tai terminis organinių medžiagų skaidymas. Jos veikimą paaiškinti nesunku. Orkaitė įkaitinama iki 500˚C, ir aukštoje temperatūroje maisto bei riebalų likučiai nudega nuo vidinių orkaitės sienelių. Susidariusius pelenus paprasta išvalyti drėgnu audiniu – nereikia jokių cheminių valiklių.pirolizės procesui pasibaigus Įjungus pirolizės funkciją bei temperatūrai pasiekus 300 ˚C orkaitės durelės automatiškai užsirakina. Jos neatsidaro tol, kol temperatūra nenukrinta iki saugaus lygio. Prie saugumo prisideda ir 3-4 stiklų durelės. Dėl tokio gamybos sprendimo išorinė durelių pusė neįkaista, taigi nėra jokios nudegimo rizikos nei Jums, nei Jūsų vaikams.

Reikia paminėti, kad dėl pirolitinio proceso metu esančios aukštos temperatūros visus priedus (ištraukiamus laikiklius, padėklus, gaminimo indus) būtina išimti iš orkaitės.

Katalitinės sienelės. Katalitinės sienelėsEgzistuoja ir kitaip veikiančių panašios paskirties funkcijų. Štai kad ir katalitai – sienelių sluoksnis, kaitinimo metu sulaikantis savyje drėgmę. Tai ne valymo būdas, o tik pagalba. Katalitinės orkaitės dengtos specialia mokroporine danga, sugeriančia gaminimo metu ištiškusius riebalus ir neleidžiančia jiems prilipti prie vidinių orkaitės sienelių. Todėl orkaitė išvaloma be jokių cheminių valiklių.

Kadangi katalitinis paviršius pasižymi savaiminiu apsivalymu, rekomenduojama kartas nuo karto įkaitinti orkaitę iki 250˚C temperatūros ir palaikyti 1 valandą (taip aktyviau vyks savaiminio valymosi procesas). Kaitinimo metu patartina orkaitėje nepalikti priedų.

Nors katalitinės sienelės palengvina orkaitės eksploataciją ir dėl specialaus dangos paviršiaus nesikaupia riebalai, vis dėlto katalitinių sienelių paviršius laikui bėgant praranda savo savybes – maždaug kas 5 metus jos turi būti keičiamos. Žinoma, šiam laikotarpiui įtakos turi ir orkaitės naudojimo intensyvumas.

Valymas garais. Orkaitė su galų funkcijaDar viena naudinga funkcija – valymas garais. Kaip išduoda pats žodžių junginys, orkaitės švarai palaikyti naudojami garai. Naudojant šią funkciją didžiausius nešvarumus pirmiausiai reikia nuvalyti rankiniu būdu. Tuomet į gariklį pagal instrukciją pilama vandens ir acto. Po proceso prietaisas išvalomas minkšta šluoste. Kad vidus taptų visiškai sausas, maždaug 1 valandą reikia palikti atviras dureles. Šios funkcijos nauda geriausiai atsiskleidžia tada, kai norima atsikratyti net labiausiai įsisenėjusių maisto likučių.

Jei jūsų orkaitė neturi savaiminio išsivalymo funkcijos.  Kad išvalytumėte orkaitę, ji nebūtinai turi būti tam pritaikyta. Svarbu, kad dugnas būtų su įduba, į kurią galima įpilti vandens. Į vandenį įpilkite kelis šaukštus acto ir įjunkite apatinį kaitinimą. Kaitinkite apie pusvalandį 50 laipsnių temperatūroje. Orkaitėje susikaupę garai atitirpins nešvarumus, tad orkaitę išvalysite kur kas lengviau.

Vis gi efektyviausia ir mažiausiai pastangų reikalaujančia funkcija pripažįstama – pirolizė. Tačiau tam, kad pasiekti reikiamą temperatūrą orkaitei reikia daug elektros energijos, tad prieš pirkdami prietaisą su šia funkcija įsitikinkite, ar Jūsų elektros instaliacija tinkama. Be to, nenustebkite, jei ore pasklis nemalonus degančių riebalų kvapas.

Kad ir kurią funkciją pasirinktumėte, pajusite mažesnes laiko sąnaudas bei mielesnę maisto ruošą.

Klausk specialisto !