Šaldytuvo išvaizda - nuo senojo "Minsk" iki šaldytuvo su foto tapetu

Šaldytuvo išvaizda. Formų ir spalvų įvairovė

Straipsnį publikavo: Administratorius
Publikavimo data: 2015 balandžio 27

Šaldytuvo išvaizda gali  skirtis daugybe kriterijų. Jei tai ne įmontuojami šaldytuvai, jie skirsis spalva, dizainu, durų skaičiumi. Vienas duris dažniausiai turi senesnės kartos šaldytuvai.
Jie turi mažytę šaldymo kamerą viršuje, esančią už bendrųjų durų.

senas rusiskas saldytuvas

 

Tai nėra labai patogu, nes kaskart, kuomet atidarome šaldytuvą, dalis šilto oro per tarpelius patenka ir į šaldymo kamerą. Dėl šios priežasties šaldytuvas (ypač šaldymo kamera) greičiau prišąla, o norint jį atitirpinti, reikia išimti visus maisto produktus, kurių atšildymas ir pakartotinis užšaldymas yra kenksmingas.

Kiti šaldytuvai turi dvejas duris. Tokių šaldytuvų viršuje paprastai būna šaldytuvas, o už apatinių durų – šaldiklis. Galimas ir dar vienas modelis, kuomet šaldytuvo durys yra vienos šalia kitų (durys atidaromos kaip dviejų dalių spintelės).

side by side

Šie modeliai dar vadinami „Side by side“ ir yra itin populiarūs Amerikoje, tačiau Lietuvoje šis modelis dar tik skinasi kelią į vartotojų širdis.

Kalbant apie šaldytuvų spalvą, dar prieš gerą amžių ji vartotojams rūpėjo gerokai mažiau nei dabar, bet šiandieninis pirkėjas šaldytuvui kelia itin griežtus reikalavimus: jis turi gerai šaldyti ir įsikomponuoti į virtuvės interjerą. Didėjant ir griežtėjant reikalavimams net susiformavo šaldytuvų mados. Pavyzdžiui, 8-ame dešimtmetyje tapo madingi itin ryškių spalvų, tokių kaip auksinė, avokado žalumo, šaldytuvai. Dar vėliau prabangos spalva tapo juoda. Pastaruoju metu itin išpopuliarėjo pilkos, sidabrinės, nerūdijančio plieno spalvos šaldytuvai. Žinoma, klasikiniai, baltos spalvos šaldytuvai nelieka visiškai pamiršti. Tiems, kurie mėgsta išsiskirti arba tiesiog trokšta ko nors įmantresnio, galima rinktis ir iš kitokių, žaismingesnių spalvų šaldytuvų, tokių kaip, pavyzdžiui, raudona, geltona, žalia ir t.t. Šiandien įmanoma įsigyti šaldytuvą su jūsų pasirinkta spalva (RAL spalvų paletė) arba su foto tapetu.šaldytuvo išvaizda. Saldytuvas su foto tapetu

Vis dėlto, jei ketinate sekti šiandieninėmis madomis ir įsigyti šaldytuvą su nerūdijančio plieno išorine danga, patartina pasidomėti ar plienas yra lakuotas, nes tokiu atveju bus daug lengviau jį valyti, prisilietus neliks pirštų antspaudų. Be abejonės, Jūs visada galite rinktis individualaus dizaino šaldytuvus, taigi viskas priklauso nuo Jūsų fantazijos ir, žinoma, piniginės storio.

Įmontuojami šaldytuvai gaminami tik baltos spalvos. Tačiau savo dydžių ir formų gausa nenusileidžia pastatomiems. Šie šaldytuvai slepiami virtuvės baldų spintelėse, tad jo išvaizda priklauso tik nuo jūsų ir baldų dizainerio fantazijos.

Klausk specialisto !