Šaldytuvo talpa - bene svarbiausias kriterijus perkant šaldytuvą

Šaldytuvo talpa – vienas svarbiausių kriterijų

Straipsnį publikavo: Administratorius
Publikavimo data: 2014 kovo 31

Jeigu nusprendėte įsigyti šaldytuvą arba pavargote nuo senojo, kuriame kaupiasi drėgmė,  kurio sienelės pageltusios, triukšmas tapo erzinančiai garsus, ir pagaliau ryžotės jį pakeisti modernesniu, visų pirma Jus turėtų dominti šaldytuvo talpa. Atliktos apklausos duomenimis, tai bene svarbiausias kriterijus renkantis šaldytuvą.

Šaldytuvo talpa

Tikroji šaldytuvo talpa. Dažniausiai gamintojai pateikia bendrą tūrį, į kurį neįskaičiuojamos lentynėlės ir stalčiai. Tad vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad sudėjus stalčius, lentynas į vietas, šaldytuvo talpa sumažės. Pavyzdžiui, įsigijus 280 litrų talpos šaldytuvą ir sudėjus lentynėles, jo talpa sumažėja maždaug iki 224 litrų.

Įmontuojamo šaldytuvo talpa. Pastatomo 180 cm šaldytuvo talpa (su šaldymo kamera) svyruoja nuo 250 iki 330 litrų ir daugiau. Tokių pat išorinių matmenų įmontuojamas šaldytuvas savyje talpina kur kas mažiau: ~260 l. Taip yra todėl, kad įmontuojamo šaldytuvo plotis mažesnis net 4 cm, o gylis sumažintas net 5-6 cm. Taigi įmontuojamo šaldytuvo, lyginant jį su pastatomu, talpa mažesnė net 10-15%.

įmontuojamo šaldytuvo talpa

Tobulėjant technologijoms, bei augant įmontuojamų šaldytuvų paklausai, gamintojai ėmėsi ieškoti būdų kaip padidinti šių šaldytuvų tūrį. Atsirado nestandartiniai, aukštesni šaldytuvai, arba šaldytuvas su mažesne šaldymo kamera. Dar visai neseniai pasirodė įmontuojami side by side šaldytuvai, o vieni garsiausių vokiškų šaldytuvų Liebherr gamintojai jau sukūrė naują būdą, kaip galima padidinti šaldytuvo tūrį – jie šaldymo mechanizmą patalpino po šaldytuvu už virtuvės baldų grindjuostės taip praplėsdami tūrį šaldytuvo apatinėje dalyje.

Šaldytuvo talpa 1

Vis dėl to, naujos technologijos nėra pigios, tad jei šaldytuvo talpa jums svarbiausia ir nenorite permokėti, vertėtu rinktis laisvai pastatomą šaldymo įrenginį.

Šaldytuvo talpų klasifikacija. Šaldytuvus pagal jų talpą galima suskirstyti į:

  • mažus (nuo 45 litrų talpos),
  • nedidelius (200-280 litrų),
  • vidutinės talpos (280-400 litrų),
  • didelius (400-560 litrų),
  • itin didelius (nuo 560 iki 800 litrų).

šaldytuvodydžiai pagal talpą

Kaip išsirinkti tinkamos talpos šaldytuvą?

Auksinės taisyklės, kuria vadovaujanti galima būtų nustatyti, kokios talpos šaldytuvo jums reikia, deja nėra. Tad pateikiame tik preliminarią šaldytuvo talpą atitinkamam žmonių kiekiui:

  •  1-2 žmonėms – 200-380 litrų (čia įtraukiama ir šaldymo kamera),
  • 3-4 žmonėms vidutiniškai 350-530 litrų,
  • 5 ir daugiau žmonių ~ 440 litrų.

Žinoma, kiekvieno namų ūkio poreikiai ir valgymo įpročiai skirtingi, todėl šie skaičiai tik rekomendacinio pobūdžio.

Šaldytuvo matmenys. Dar vienas svarbus dalykas – šaldytuvo matmenys. Dažniausiai šaldytuvai pastatomi jau įrengtose virtuvėse (išskyrus tuos atvejus, kuomet jie įmontuojami į sieną ar virtuvės baldų spintelę), tad svarbu palikti jiems pakankamai vietos. Įprastai jie būna 0,86 -2 metrų aukščio, o plotis gali svyruoti nuo 60 iki 90 cm. Tiems, kurie planuoja įsigyti itin didelį šaldytuvą, prieš tai reikėtų apsvarstyti jo gabenimo į vidų galimybes. Juk tai ne komoda, kurią galima išardyti ir vėliau, susukus varžtelius, lengvai pastatyti ten, kur nori.

Klausk specialisto !