Seni baldai – išmesti, atnaujinti, parduoti…?

Straipsnį publikavo: Rūta V.
Publikavimo data: 2014 balandžio 28

Manau, kad daugelio namuose dėdė Pavasaris jau pakeitė senas užuolaidas naujomis, paskatino išsivalyti langus, išsišluoti kiemą. Laimingi tie, kurių rūpesčiai tuo ir pasibaigė… Mano namuose – amžinas remontas. Šiuo metu didžiausias galvos skausmas – seni baldai. Kadangi jaučiu, kad galvos skausmas greitai taps migrena, pradedu domėtis, kaip „senų baldų problemą“ sprendžia kiti (juk TIKRAI ne viena tokia esu!). Taigi pasitarus su draugais bei pažįstamais, išnaršius forumus bei kitokias „patarimų“ skiltis, atradau keletą „senų baldų problemos“ sprendimų būdų, kurias skubu pasidalinti ir su jumis. Noriu atkreipti dėmesį,  kad ne visi paminėti senienų atsikratymo būdai yra teisėti! Gerai pagalvokite, ar verta rinktis lengviausią kelią, kai yra dar dešimtys kitų galimybių.

Seni baldai

Lengviausios, bet ne geriausios išeitys

 • Kiemo konteineris. Manau, kad tai pats lengviausias ir populiariausias senų baldų atsikratymo būdas Lietuvoje. Ši išeitis nėra gera, nes baldai į jį netelpa, o sumesti dalimis užima visą konteinerio tūrį, dėl to maišai su šiukšlėmis kraunami šalia. Manau, kad daugelis žino, jog baldus iš namų už papildomą mokestį išveža tam tikros įstaigos.  Apsirinka tie, kurie mano, kad už baldus, palikus prie konteinerio paslapčia, mokėti nereikės. Išvežimo mokestis bus padalintas visiems butams, kuriems priklauso kiemo konteineris, vadinasi, mokėsite ne tik jūs, bet ir niekuo dėti kaimynai.

seni baldai prie kiemo konteiniario

 • Nelegalūs sąvartynai miškeliuose. Keista, bet žmonės taip vis dar elgiasi. Jeigu sugebėjai susikrauti baldus į automobilį, kodėl jų nenuvežei į artimiausią didelių gabaritų (stambiagabaričių) atliekų surinkimo aikštelę? Į jas seni baldai priimami nemokamai, o gamtos teršėjų piniginė gali žymiai paplonėti, jei šiukšlintojas bus pagautas nusikaltimo vietoje. Tingėjimas pasidomėti, kur galima palikti tokias atliekas, ir neatsakingumas kenkia aplinkai. Juk vasarą norisi nuvažiuoti į mišką, o ne į šiukšlyną.

Seni baldai miške

 • Deginimas. Dar vienas sveiku protu nesuvokiamas baldų atsikratymo būdas. Deginti atliekas ne specialiai tam skirtuose įrenginiuose draudžia Aplinkos oro apsaugos įstatymas. Šis būdas yra kenksmingas tiek aplinkai, tiek ir mūsų pačių sveikatai. Ypač pavojinga deginti cheminėmis medžiagomis apdirbtą medieną (dažytą, impregnuotą). Ne paslaptis, kad už tokį pažeidimą gamtosauga „maloniai“ pakuntentų ir piniginėmis baudomis.

Antras baldų gyvenimas

 • Parduoti. Internetas knibždėte knibžda įvairiausių skelbimų lentų, kuriuose žmonės siūlo įsigyti ar ieško dėvėtų daiktų, nes naujų sau negali leisti. Dažniausiai tokios virtualios skelbimų lentos suskirstytos pagal temas, kad būtų patogiau surasti dominantį objektą. Skiltis „baldai“ yra beveik kiekvienoje lentoje. Už funkcionalius ir estetiškai atrodančius baldus galima gauti pusę kainos, kurią mokėjote. Be abejo, čia viskas priklauso nuo sugebėjimo parduoti.

Seni baldai - pardavimas

 • Dovanoti. Veltui atiduodamų daiktų retas atsisako. Tereikia garsiai visiems (giminėms, draugams, kaimynams ir t. t.) pranešti, kad turite nereikalingų baldų – nauji šeimininkai greitai pasibels į jūsų duris. Jeigu tokių neatsirastų, galite pasiskelbti tose pačiose skelbimų lentose, skiltyse „dovanojama“, laikraščiuose ar radijo laidose. Visuomet galite kreiptis į savivaldybę, ten darbuotojai tikrai Jus nukreips pas sunkiau gyvenančius, bet ne visada drįstančius paprašyti. Be to, yra įvairios labdaros organizacijos, vaikų ar slaugos namai, kuriems ne visuomet pakanka lėšų naujiems baldams.
 • Atiduoti labdarai. Nusprendę baldus paaukoti labdarai, rekomenduojama pasiskambinti į pasirinktą organizaciją ir paklausti, ar šiuo metu jiems reikia tokio daikto: vienos labdarą priimančios įstaigos domisi tik vaikiškais baldais, kitos tik buitine technika ir pan. Be to, tokios įstaigos neturi galimybių atvykti į namus pasiimti aukojamų baldų. Gali tekti juos pristatyti patiems.

seni baldai dovanojimui

Pasitelkite fantaziją

 • Baldų atnaujinimo būdai. Neretai senų baldų atsikratome todėl, kad jie prarado savo išvaizdą (bet ne funkcionalumą!), o širdį taip skauda, nes jie tokie mieli ir saugo tiek daug prisiminimų. Pasitelkus vaizduotę ir išmonę senuosius baldus galima prikelti naujam gyvenimui. Paprastai tai būna pigiau, nei juos pakeisti naujais, be to namuose visada turėsite originalių daiktų, o kartu susikursite dar kelis gerus prisiminimus, susijusius su senai-naujais baldais. Neužmirškite, kad atnaujinimas yra ne tik perdažymas, pakeitus senas spintų rankenėles ar sofos audinį taip pat atgaivinsite susidėvėjusius baldus. O gal pasiryšite didesniam iššūkiui? Stalą galite papuošti stiklo mozaika arba pabandyti pritaikyti dekupažo techniką.
  • Specialistų pagalba. Jei nepasitikite savo jėgomis, galite kreiptis į specialistus. Pagalba pravers ypač tada, jei nerandate trūkstamos detalės, kad išgelbėtumėte baldą.
  • Vaikų pagalba. Visada senus ir nereikalingus daiktus galima patikėti į vaikų rankas. Jūs nustebsite, kokių meno kūrinių jie gali sukurti. Tokie baldai ne tik turės savo žavią istoriją, bet ir gali būti perduodami iš kartos į kartą.
  • Transformacija. Jei namuose turite ne tik gražų, bet ir funkcionalų vyrą, įtraukite į kūrybos procesą ir jį. Galbūt iš kelių baldų sukomponuosite vieną? Pasitelkite fantaziją: seną lovą atnaujinkite jos atlošą pakeitę senomis durimis ar pritaisę senos tvoros fragmentą.

Kai kitos išeities nėra 

 • Didelių gabaritų (stambiagabaričių) atliekų surinkimo aikštelės. Senus baldus, buitinę techniką, statybines atliekas  bei  kitokius didelių gabaritų objektus nemokamai galima palikti specialiose aikštelėse. Jų sąrašą ir kitą svarbią informaciją surasite čia (http://atliekos.info/index.php?option=com_content&view=article&id=64:dideli-gabarit-atliek-surinkimo-aiktels-dgasa&catid=36:svetaine&Itemid=87).
 • Švarinimosi akcijos. Ne visi turi galimybę nereikalingus baldus išvežti į minėtas aikšteles, ypač tie, kas gyvena atokesnėse vietose. Pasidomėkite, kur ir kada jūsų savivaldybė (ar seniūnija) rengia švarinimosi akcijas, kurių metu yra surenkama sena nenaudojama buitinė technika bei negabaritinės atliekos. Ir tai yra daroma nemokamai.
 • Atliekas surenkančios įmonės. Miestuose yra atliekas surenkančių įmonių. Jie gali atvykti pas Jus į namus, išmontuoti, sukrauti ir išsivežti viską, kas Jums nereikalinga. Dažniausiai ši paslauga mokama.

Manau, kad namuose pats svarbiausias komponentas yra jaukumas, o jaukumo niekas taip nesuteikia kaip geri prisiminimai. Pavasarinio tvarkymosi rezultatai: nemažai baldų padovanojau, vieną pardaviau, o kėdę, kurią prieš daug metų pagamino senelis, prikėliau naujam gyvenimui. Nei vienas baldas nebuvo išmestas ar sudegintas.

Klausk specialisto !